Category: Rajoni

Kryesore
Tragjedi/ Harroi valixhen e pushimeve në apartament, nëna e 2 fëmijëve bie nga ballkoni

Tragjedi/ Harroi valixhen e pushimeve në apartament, nëna e 2 fëmijëve bie nga ballkoni

Një tragjedi ka ndodhur në Greqi. Nëna e 2 fëmijëve është rrëzuar nga ballkoni dhe ka ndërruar jetë. Sipas mediave greke, 36-vjeçarja po përgatitej të shkonte tek bashkëshorti i saj në Naxos, i cili po…

Kryesore
Bëni llogaritë mirë kur të shkoni! Publikohen çmimet e ‘çmendura’, 700 euro shezlongu dhe 20 mijë euro një tavolinë, brenda ishullit të miliarderëve

Bëni llogaritë mirë kur të shkoni! Publikohen çmimet e ‘çmendura’, 700 euro shezlongu dhe 20 mijë euro një tavolinë, brenda ishullit të miliarderëve

Mykonos është një ndër ishujt më të njohur dhe më të shtrenjtë në botë.Nëse do të donit të vizitonit këtë baret dhe plazhet e këtij vendi, nuk duhet të shkoni pa bërë mirë llogaritë, nëse…

Kryesore
E frikshme/ Ishte nisur drejt Gjermanisë, zhduket avioni pak pas nisjes nga Kroacia

E frikshme/ Ishte nisur drejt Gjermanisë, zhduket avioni pak pas nisjes nga Kroacia

Një avion privat me katër pasagjerë në bord është zhdukur këtë të diel në Kroaci, pak pasi u ngrit për fluturim drejt Gjermanisë. Aeroplani humbi kontaktet me kullën e vrojtimit në veri të Rakovicës. Lajmi…

Kryesore
Gazetarët gjermanë ‘vendosin me shpatulla pas murit’ Vuçiçin, i kujtojnë gjenocidin në Kosovë

Gazetarët gjermanë ‘vendosin me shpatulla pas murit’ Vuçiçin, i kujtojnë gjenocidin në Kosovë

Dy gazetarë gjerman Nicole Bastian dhe Mathias Brüggmann, kanë zënë ngushtë presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, të cilit i kujtuan se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në vitin 2010 kishte vendosur se pavarësia e Kosovës nuk…

Kryesore
“Më vendosën kallashin në kokë, më duket se ishin shqiptarë”/ Fermeri grek tregon për vrasjen e bosit të mafias greke: Autorët më tërhoqën zvarrë nga makina dhe…

“Më vendosën kallashin në kokë, më duket se ishin shqiptarë”/ Fermeri grek tregon për vrasjen e bosit të mafias greke: Autorët më tërhoqën zvarrë nga makina dhe…

Detaje të reja kanë dalë nga ekzekutimi i bosit të mafias greke Giannis Skaftourou. Policia greke ka gjetur motorin me të cilin autorët kanë kryer vrasjen. Prokuroria greke ka dërguar motorin dhe makinën për ta…

Kryesore
VIDEO/Ekzekutimi i bosit të mafies greke, kamerat kanë kapur autorët teksa i japin motorit dhe…

VIDEO/Ekzekutimi i bosit të mafies greke, kamerat kanë kapur autorët teksa i japin motorit dhe…

Dy ekzekutorët me pagesë të bosit grek të mafies,  Giannis Skaftourou, janë kapur nga kamerat e sigurisë duke u larguar me një motor pas atentatit. Sipas burimeve, këta persona kanë hapur zjarr  në oborrin e…

Kryesore
Vrasja e bosit të mafies greke ngre “në këmbë” policinë, dyshohet për bandën shqiptare

Vrasja e bosit të mafies greke ngre “në këmbë” policinë, dyshohet për bandën shqiptare

Autoritet janë vënë në lëvizje për shkak të vrasjes së bosit të mafies greke Giannis Skaftorou Vrasja e bosit të mafies greke Giannis Skaftorou një ditë më parë ka vënë në lëvizje autoritetet për kapjen…

Kryesore
Amerikanët “zbarkojnë” në zyrën e Vuçiçit, zbardhen disa detaje

Amerikanët “zbarkojnë” në zyrën e Vuçiçit, zbardhen disa detaje

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç në takimin me amerikanët që sot vizituan Serbinë, tha se përmirësimi i bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara, është një nga prioritetet e politikës së jashtme të Serbisë. Me të sot, janë…

Kryesore
E tmerrshme/ E ndoqi nga pas, ish-partneri përdhunon 25-vjeçaren në tualetin e lokalit (DETAJE)

E tmerrshme/ E ndoqi nga pas, ish-partneri përdhunon 25-vjeçaren në tualetin e lokalit (DETAJE)

Një 25-vjeçare në Almyros, Greqi, është përdhunuar nga ish-i dashuri i saj në tualetin e një lokali. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, teksa vajza e ka takuar rastësisht ish-të…

Kryesore
Tronditet Greqia/ Pa njerkun duke i dhunuar nënën, 18-vjeçari e qëllon 10 herë me thikë (DETAJE)

Tronditet Greqia/ Pa njerkun duke i dhunuar nënën, 18-vjeçari e qëllon 10 herë me thikë (DETAJE)

Një 18-vjeçar ka goditur 10 herë me thikë njerkun, pasi pa se po i dhunonte nënën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Selanik të Greqisë, ndërsa i plagosuri është transportuar me urgjencë në spital për…