Category: Bota

Bota
Përkujtohet 1-vjetori i agresionit rus në Ukrainë, 15 gazetarë gjetën vdekjen në luftë. UGSH: Solidaritet me reporterët që dhanë jetën për të thënë të vërtetën

Përkujtohet 1-vjetori i agresionit rus në Ukrainë, 15 gazetarë gjetën vdekjen në luftë. UGSH: Solidaritet me reporterët që dhanë jetën për të thënë të vërtetën

Në mjediset e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme është përkujtuar 1-vjetori i agresionit ushtarak rus ndaj Ukrainës. Përkujtimi i 1-vjetorit të agresionit rus ndaj Ukrainës është shoqëruar edhe me shfaqjen e dokumentarit “Arratia nga…

Bota
“S’ka kush t’i shpëtojë”/ Njerëzit shpërthejnë në lot, vdekja pllakos Sirinë e goditur nga tërmeti

“S’ka kush t’i shpëtojë”/ Njerëzit shpërthejnë në lot, vdekja pllakos Sirinë e goditur nga tërmeti

Në qytetin verior sirian të Xhindiresit, të shkatërruar nga tërmeti, një burrë i tronditur qëndron pranë rrënojave të shtëpisë ku jetonte familja e tij. “Jemi tërësisht të thyer”, thotë Samer Al-Saraqbi, duke qarë me dënesë,…

Bota
Zbulohet klienti sekret i NATO-s, që bleu avionët ‘spiun’ të Izraelit

Zbulohet klienti sekret i NATO-s, që bleu avionët ‘spiun’ të Izraelit

Industria izraelite e Hapësirës Ajrore (IAI) ka nënshkruar kontrata me Italinë me vlerë rreth 550 milionë dollarë për shitjen e dy avionëve të tjerë spiun, si dhe për shërbime mbështetëse dhe logjistike tokësore për forcat…

Bota
VIDEO/ Çfarë pritet të ndodhë? Lufta me Rusinë, në SHBA publikohen këshillat për mbrojtjen nga një sulm bërthamor

VIDEO/ Çfarë pritet të ndodhë? Lufta me Rusinë, në SHBA publikohen këshillat për mbrojtjen nga një sulm bërthamor

New York ka publikuar një video për banorët e saj, se si duhet të mbrohen në rast të një sulmi të mundshëm bërthamor, vetëm pak kohë pasi media shtetërore ruse tha se Putini mund të…

Bota
I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që ‘e masakruan’ në rrjetet sociale

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që ‘e masakruan’ në rrjetet sociale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosja, Mirsad Shkreta, ka reaguar për vjedhjen e 50 mijë eurove dhe stolive me vlerë 10 mijë euro, që ka ndodhur në banesën e tij. Në një postim në “Facebook”, deputeti Shkreta…

Bota
VIDEO/ Çfarë po ndodh në Gjirin Persik, ‘përplasje’ mes luftë-anijes amerikane dhe skafit të Gardës së Iranit

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Gjirin Persik, ‘përplasje’ mes luftë-anijes amerikane dhe skafit të Gardës së Iranit

Një anije luftarake e marinës amerikane ka paralajmëruar skafin iranian pasi rrezikon të përplaset me të. Anija luftarake e marinës amerikane lëshon flakë paralajmëruese pasi anija sulmuese iraniane për pak sa nuk përplaset me të:…

Bota
Atentati ndaj mafiozit të frikshëm, zbardhen detaje tronditëse: Autori nxori armën dhe e qëlloi 8 herë pas shpine

Atentati ndaj mafiozit të frikshëm, zbardhen detaje tronditëse: Autori nxori armën dhe e qëlloi 8 herë pas shpine

Një prej krerëve të klanit malazez “Skaljari”, Miliç Sakoviç u ekzekutua pak para mesnatës që kaloi në Budva. Ndërkohë detaje të reja kanë dalë lidhur me këtë krim të rëndë. Mediat malazeze shkruajnë se policia…

Bota
“Me dashuri nga Shqipëria”/ Kush fshihet pas porosisë së predhës ukrainase për të goditur rusët? Studenti: Më shkruajnë në telefon dhe…

“Me dashuri nga Shqipëria”/ Kush fshihet pas porosisë së predhës ukrainase për të goditur rusët? Studenti: Më shkruajnë në telefon dhe…

Një student ukrainas shkruan mesazhe me porosi në predha artilerie që ushtarët ukrainas po lëshojnë ndaj trupave ruse. Anton Sokolenko, një student 22-vjeçar i IT-së me bazë në Cherkasy, Ukrainën qendrore ka theksuar se ai…

Bota
Tragjedia në Itali/ 5-vjeçarja u vra nga nëna e saj, rrëfehet me lot në sy babai: Jam i shkatërruar, ka qenë një vrasje me paramendim dhe e studiuar në çdo detaj

Tragjedia në Itali/ 5-vjeçarja u vra nga nëna e saj, rrëfehet me lot në sy babai: Jam i shkatërruar, ka qenë një vrasje me paramendim dhe e studiuar në çdo detaj

Babai i 5-vjeçares që u vra nga nëna e saj Martina Patti ka folur sot për ngjarjen, duke thënë se “kjo ka qenë një vrasje me paramendim dhe e studiuar në çdo detaj”. “Jam shkatërruar…