Category: Lifestyle

Horoskopi
Sot mund të mësoni diçka të re, njihuni me shenjën më me fat të Horoksopit

Sot mund të mësoni diçka të re, njihuni me shenjën më me fat të Horoksopit

DashiNjë çështje e vogël shëndetësore mund t’ju ndalojë marrjen e një detyre të rëndësishme dhe kjo mund të çojë në disa dështime afatshkurtra. Përpiquni të mendoni pozitivisht për ta kaluar këtë situatë. Jepini përparësi nevojave…

Lifestyle
“Kam gruan në shtëpi por kam lidhje të fshehtë me kolegen e punës”/I riu kërkon ndihmë: Më thoni çfarë të bëj

“Kam gruan në shtëpi por kam lidhje të fshehtë me kolegen e punës”/I riu kërkon ndihmë: Më thoni çfarë të bëj

Një 35-vjeçar ndodhet në vështirësi dhe ka kërkuar ndihmë nga “Dear Deidre” në mediat britanike “The Sun”. Ai ka shpjeguar histsorinë e jetës së tij, në lidhje me martesën që ka. 35-vjeçari është shprehur se…

Horoskopi
Horoskopi ditor, e mërkurë 29 shtator 2021/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Horoskopi ditor, e mërkurë 29 shtator 2021/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Dashi Yjet parashikojnë disa tensione dhe keqkuptime për ju në ambientet e punës. E gjithë kjo do vi si rezultat i mungesës së komunikimit, prandaj këshillohet që të ruani qetësinë që gjërat mos të përfundojnë…

Lifestyle
Zbuloni çfarë ndodh me trupin nëse ecni 60 minuta në ditë?

Zbuloni çfarë ndodh me trupin nëse ecni 60 minuta në ditë?

Shumë njerëz nuk e konsiderojnë ecjen si një ushtrim mjaft efektiv në krahasim me format e tjera të stërvitjes. Por ecja mund të jetë shumë e dobishme, dhe më poshtë ju shpjegojmë se çfarë do…

Lifestyle
5 gjërat që fëmijët nuk i harrojnë kurrë për prindërit e tyre

5 gjërat që fëmijët nuk i harrojnë kurrë për prindërit e tyre

Të gjithë prindërit duan të kenë fëmijë të mrekullueshëm, ata duan që ata të jenë të sjellshëm si fëmijë dhe të jenë njerëz të përgjegjshëm dhe të dobishëm për shoqërinë si të rritur. Sidoqoftë, ata…

Horoskopi
Horoskopi ditor, e hënë 27 shtator 2021/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Horoskopi ditor, e hënë 27 shtator 2021/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Dashi Yjet parashikojnë një ditë të bukur sot në jetën tuaj në çift dhe kjo do bëjë që të ndiheni më mirë se kurrë më parë pranë personit qe dashuroni. Aspekti më i mirë i…

Horoskopi
Horoskopi ditor/E diel 26 shtator 2021, ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Horoskopi ditor/E diel 26 shtator 2021, ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Dashi Kjo ditë do të vërë në diskutim aspekte të ndryshme të jetës suaj, mes tyre edhe raportin në çift i cili duket se nuk ju kënaq më. Mundohuni që të shmangni sa më shumë…

Horoskopi
Horoskopi/ Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju: Mund ta teproni, do keni konflikte me…

Horoskopi/ Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju: Mund ta teproni, do keni konflikte me…

Dashi Ka mundësi të mos ju kushtoni shumë rëndësi detajeve të vogla gjatë kësaj dite dhe do e lini veten më të lirë. Nëse jeni në një lidhje, partneri do jetë shumë i dashur me…

Horoskopi
Horoskopi 9 Shkurt 2021/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi 9 Shkurt 2021/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Kjo e martë do të jetë një nga ditët që do të keni një siguri në paparë në veten dhe aftësitë tuaja. Njëkohësisht do të jeni në gjendje shumë të mirë dhe askush nuk…

Lifestyle
8 shenja shqetësuese që tregojnë se keni nevojë për pushime

8 shenja shqetësuese që tregojnë se keni nevojë për pushime

Shumica prej nesh fillon të ëndërrojë për pushimet e rradhës ditën e parë pas kthimit në punë, dhe kjo është në rregull. Puna shpesh është një stres që ne në mënyrë të pandërgjegjshme e luftojmë…