Category: Lifestyle

Kryesore
VIDEO/ Nuk ndalet Sazan Guri: NASA do ngrejë anijet kozmike në Tomorr! Hyrja në Berat do jetë 10 euro

VIDEO/ Nuk ndalet Sazan Guri: NASA do ngrejë anijet kozmike në Tomorr! Hyrja në Berat do jetë 10 euro

Ambientalisti i njohur Sazan Guri bëhet shpesh objekt i mediave për deklaratat e tij. Këtë herë, ai ka shpalosur ambicien për t’u bërë kryebashkiak i qytetit të Beratit, pasi “dështoi” në garën për t’u bërë…

Bota
Shpjegim i tmerrshëm se pse ende nuk i kemi takuar alienët

Shpjegim i tmerrshëm se pse ende nuk i kemi takuar alienët

Galaktika e Rrugës së Qumështit ka 200 miliardë yje dhe ndoshta 100 miliardë planetë. Nëse edhe një pjesë e vogël e këtyre planetëve do të kishte jetë, dhe edhe sikur vetëm një shpërndarje patetike e atyre…

Lifestyle
(VIDEO) “Jam nipi i Ali Pashë Tepelenës, kush na bie më qafë u presim kokat, u q*** robt”, plas keq mes emisionit/ Arjan Çanit i ‘ngrihen qimet përpjetë’: Maskara dil, përjashta…!

(VIDEO) “Jam nipi i Ali Pashë Tepelenës, kush na bie më qafë u presim kokat, u q*** robt”, plas keq mes emisionit/ Arjan Çanit i ‘ngrihen qimet përpjetë’: Maskara dil, përjashta…!

Një i ftuar në emisionin e Arjan Çanit në ‘Zonë e Lirë’ ka shpërthyer ndaj të gjithë atyre që sipas tij, mund ta ngacmojnë apo i ‘bien më qafë’. “Jam Alsid Kalemi nga Tepelena, jam…

Horoskopi
Horoskopi 4 shkurt, ja çfarë kanë parashikuar sot yjet për ju

Horoskopi 4 shkurt, ja çfarë kanë parashikuar sot yjet për ju

Dashi Sot duhet të jeni shumë të kujdesshëm në fushën miqësore. Ju e dini shumë mirë se miqtë tuaj janë në gjendje t’ju ofrojnë shumë përfitime dhe ndihmë praktike, për t’i bërë realitet qëllimet tuaja…

Kryesore
Edi Rama jep lajmin e mirë: Kemi menduar dhe për fëmijët

Edi Rama jep lajmin e mirë: Kemi menduar dhe për fëmijët

Kryeministri, Edi Rama gjatë një eventi për ndarjen e çmimeve për konkursin e fundvitit me foto dhe video u shpreh se qeveria ka vendosur fonde të konsiderueshme për të adresuar nevojat e fëmijëve tanë për…

Kryesore
A do të japë dorëheqjen Armand Duka pas kërcënimit me eksploziv në shtëpinë e tij? Flet zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit

A do të japë dorëheqjen Armand Duka pas kërcënimit me eksploziv në shtëpinë e tij? Flet zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit

Armand Duka nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), e as nga gara për një tjetër mandat për zgjedhjet e 2 marsit, përkundër kërcënimeve me jetë…

Kryesore
VIDEO/Trondit Alfred Cako, zbulon se çfarë fshihet pas Big Brother: E di që nuk e besoni por…

VIDEO/Trondit Alfred Cako, zbulon se çfarë fshihet pas Big Brother: E di që nuk e besoni por…

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një deklaratë të fortë. Ai shprehet se Big Brother një nga emisionet më të para në Shqipëri është pjesë e Iluminatit. Sipas Cakos, shpjegimin e teorisë së tij e vërteton…

Horoskopi
Horoskopi 24 janar 2022/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju: Dikush mund t’iu bëj një ofertë të veçantë lidhur me….

Horoskopi 24 janar 2022/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju: Dikush mund t’iu bëj një ofertë të veçantë lidhur me….

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë ditës. Nëse gjatë ditëve të fundit jeni ndjerë të lodhur dhe nervoz, ka ardhur momenti i rikuperimit të ndjeshëm. Parashikohet…

Horoskopi
Horoskopi, e hënë 17 Janar 2022/Bëni kujdes nga…

Horoskopi, e hënë 17 Janar 2022/Bëni kujdes nga…

Dashi: Bëni kujdes nga xhelozia. Ndërsa në punë shmangni lodhjen e tepërt. Keni shumë projekte, por është mirë që të organizoheni vetë. Demi: Dita do të jetë tepër interesante nga pikëpamja e dashurisë. Ndërkohë në…

Bota
Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore: Nga Ana Frank, tek trenat me flori të grabitur

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore: Nga Ana Frank, tek trenat me flori të grabitur

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli zhdukjen e shumë njerëzve. Në atë kohë u krijuan shumë teknologji të avancuara…