Category: Politikë

Kryesore
Spiuni i Sigurimit/ Zbulohet emri, kush është personi me iniciale “I.M” me dosjen 140 faqe në Sigurimin e Shtetit! Ja lëvizja e tij pas njoftimit

Spiuni i Sigurimit/ Zbulohet emri, kush është personi me iniciale “I.M” me dosjen 140 faqe në Sigurimin e Shtetit! Ja lëvizja e tij pas njoftimit

Zbulohet kush mund të jetë personi me inicialet I.M. që përmendet në dokumentet e Autoritetit të Dosjeve si ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Sipas ABC, ky person nuk ka asnjë lidhje me ish presidentin…

Kryesore
“Të solla nga Parisi me thonj të pista, shitës ikonash të vjedhura”/Berisha nxjerr foton e kryeministrit: Ja pse Fatos Nano i drejtohej në atë mënyrë Edi Ramës

“Të solla nga Parisi me thonj të pista, shitës ikonash të vjedhura”/Berisha nxjerr foton e kryeministrit: Ja pse Fatos Nano i drejtohej në atë mënyrë Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto të kreut të qeverisë Edi Rama ku shfaqet me thonj të paprerë gjatë një takimi me kryebashkiakët e vendit në ditët e fundit. Në postimin e tij në…

Kryesore
Afera e qeverisë me gjiret e Llamanit dhe Porto Palermos/ Edi Rama dhe Mirela Kumbaro nxjerrin vendimin për grabitjen e pronave në Himarë

Afera e qeverisë me gjiret e Llamanit dhe Porto Palermos/ Edi Rama dhe Mirela Kumbaro nxjerrin vendimin për grabitjen e pronave në Himarë

Një projektvendim i përgatitur nga Ministria e Mjedisit, që pritet të marrë firmën e ministres Mirela Kumbaro, i planifikuar të marrë miratim nga Këshilli Kombëtar i Territorit dhe më pas edhe prej kryeministrit Edi Rama,…

Politikë
“Mund të gjendem në fund të botës”/ Rrëfimi i Blendi Fevziut: Kam refuzuar oferta për t’u bërë ministër, nuk jetoj dot me…

“Mund të gjendem në fund të botës”/ Rrëfimi i Blendi Fevziut: Kam refuzuar oferta për t’u bërë ministër, nuk jetoj dot me…

Blendi Fevziu ka treguar mbrëmë se ka refuzuar ofertat për tu bërë ministër. Duke folur në emisionin “Të paekspozuarit” ai ka treguar edhe arsyet përse nuk është përfshirë në politikë, por ka vijuar rrugën e…

Kryesore
BIRN: Shteti po hedh miliona euro të taksave tona për resortin e Samir Manes në Palasë

BIRN: Shteti po hedh miliona euro të taksave tona për resortin e Samir Manes në Palasë

Me ardhjen e pranverës më 18 mars, resorti luksoz “Green Coast” buzë plazhit të kristaltë të Palasës në detin Jon i lajmëroi klientët e vet për shërbime ekstra këtë sezon të ri turistik; mes të…

Kryesore
“Investitor strategjik”/ Xhaçka: S’kam konflikt interesi! Im shoq ka fituar të drejtën të vërë shezllone në plazhin para hotelit

“Investitor strategjik”/ Xhaçka: S’kam konflikt interesi! Im shoq ka fituar të drejtën të vërë shezllone në plazhin para hotelit

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, reagon nga foltorja e Kuvendit pas akuzave se bashkëshorti i saj Artan Gaçi, është shpallur investitor strategjik në bregdet, lidhur me interpelancën e kërkuar nga deputeti demokrat Agron Shehaj. Ajo…

Kryesore
Rama plas deklaratën e fortë: Raporti i Dick Martin, nga influenca ruse/ Kurti e zbulon live: Sonte do të…

Rama plas deklaratën e fortë: Raporti i Dick Martin, nga influenca ruse/ Kurti e zbulon live: Sonte do të…

Dy kryeministrat shqiptar e kosovar, Edi Rama dhe Albin Kurti, kanë folur për burgimin e ish-krerëve të UÇK-së, që vijojnë të vuajnë dënimin në Hagë prej shumë kohësh. Kryeministri Rama hodhi akuza të forta ndaj…

Kryesore
VIDEO/ Rama batuta në takimin me sipërmarrës në Kosovë: Nëse keni pyetje për Skënderbeun, kam eksperten Spiropali

VIDEO/ Rama batuta në takimin me sipërmarrës në Kosovë: Nëse keni pyetje për Skënderbeun, kam eksperten Spiropali

Nuk kanë munguar batutat e kryeministrit, Edi Rama gjatë vizitës në një biznes, në Gjakovë. Gjatë fjalës së tij Rama ka zbuluar edhe ministrat që do e shoqërojnë në mbledhjen e tetë  të përbashkët të…

Kryesore
Kryeministri Rama bën premtimin e madh për qytetarët e Kosovës: Do t’i heqim…

Kryeministri Rama bën premtimin e madh për qytetarët e Kosovës: Do t’i heqim…

Gjatë vizitës së tij në fabrikën e prodhimit të miellit, në Kosovë, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se Shqipëria do t’i heq të gjitha tarifat doganore me Kosovën, duke nisur nga produktet bujqësore.…

Kryesore
A duhej të bëhej me Berishën apo jo? Floriana Garo: Bashkëshorti më mbështeti mua

A duhej të bëhej me Berishën apo jo? Floriana Garo: Bashkëshorti më mbështeti mua

Floriana Garo ka ardhur në një rrëfim ndryshe dhe ka folur nga planet e pushimeve verore me familjen, raportin me vjehrrën dhe si e ka ndryshuar angazhimi në politikë jetën e saj.Për moderatoren e emisionit…