Category: Sociale

Kryesore
Edhe dy ditë nga aplikimi për Lotarinë Amerikane/ Ambasada e SHBA nxjerr njoftimin e rëndësishëm: Kujdes nga…

Edhe dy ditë nga aplikimi për Lotarinë Amerikane/ Ambasada e SHBA nxjerr njoftimin e rëndësishëm: Kujdes nga…

Kur na ndajnë edhe dy ditë nga mbyllja e aplikimeve për Lotarinë Amerikane, ambasada e SHBA në vendin tonë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm, duke i bërë thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes…

Kryesore
Tavani” i çmimit të karburanteve të Çet Kastratit që po na bie mbi kokë!

Tavani” i çmimit të karburanteve të Çet Kastratit që po na bie mbi kokë!

Në mars të këtij viti qeveria krijoi Bordin e Transparencës së Karburanteve për t’i dhënë fund abuzimeve me çmimet në treg duke krijuar një formulë ligjore që përcakton vendosjen e çmimit tavan për tregtimin e…

Kryesore
Mentor Kikia del me reagimin e fortë: Ne kemi falimentuar si shoqëri

Mentor Kikia del me reagimin e fortë: Ne kemi falimentuar si shoqëri

Gazetari Mentor Kikia përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë një përshkrim të situatës aktuale në vend. Kikia shkruan se shoqëria ka falimentuar dhe se nuk ka asnjë reagim kundër të keqes që…

Kryesore
“O derdimenë, mos e shkatërroni këtë vend më shumë”/ Mentor Kikia publikon fotot dhe shpërthen i revoltuar

“O derdimenë, mos e shkatërroni këtë vend më shumë”/ Mentor Kikia publikon fotot dhe shpërthen i revoltuar

Gazetari Mentor Kikia ngre shqetësimin që duhet të përshtatemi me ndryshimet e klimës dhe të mos e shkatërrojmë më shumë këtë vend. Postimi i plotë: Konsultohuni me shkencën o derdimenë, mos e shkatërroni me tej…

Kryesore
(VIDEO) Femrat shqiptare me sheikët në Dubai/ “A do shkoje në shtrat me një kriminel nëse…”, ndizet debati mes Olti Currit dhe aktivistes Zana Avdia

(VIDEO) Femrat shqiptare me sheikët në Dubai/ “A do shkoje në shtrat me një kriminel nëse…”, ndizet debati mes Olti Currit dhe aktivistes Zana Avdia

Olti Curri dhe aktivistja Zana Avdia kanë pasur një debat në studion e emisionit “Opinion” mbrëmjen e sotme. Aktivistes i është drejtuar një pyetje nga Olti Curri, që sipas saj e ka degraduar diskutimin. Curri…

Kryesore
Ndarja nga jeta e Ardi Daullxhiut/ Reagon aktivisti politik: U tallën me dhimbjet e tua, ashtu siç tallen me dhimbjet e popullit çdo ditë

Ndarja nga jeta e Ardi Daullxhiut/ Reagon aktivisti politik: U tallën me dhimbjet e tua, ashtu siç tallen me dhimbjet e popullit çdo ditë

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme pasi u njoftua vdekja tragjike e të mjerit më të famshëm në Shqipëri Ardi Daullxhiut. Ky i fundit ishte bërë subjekt argëtimi dhe shikimesh në televizionet…

Kryesore
VIDEO/ “Qepe! Mbylle gojën!! Mos të vij aty të të kap për flokësh!” “Merr leckat dhe ik”- Nënë e bijë përplasen në emision: Po gjyshen do ma ngecësh mua?

VIDEO/ “Qepe! Mbylle gojën!! Mos të vij aty të të kap për flokësh!” “Merr leckat dhe ik”- Nënë e bijë përplasen në emision: Po gjyshen do ma ngecësh mua?

Nënë e bijë janë përplasur këtë të dielë në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Shkak për debatin mes tyre është bërë gjyshja, mamaja e Esmeraldës, e cila mbahet nga Kristina. Gjyshja është e paralizuar dhe kërkon…

Kulturë
Krijimi i zonave të mbrojtura kontribuon në sigurinë e ujit dhe energjisë së Evropës

Krijimi i zonave të mbrojtura kontribuon në sigurinë e ujit dhe energjisë së Evropës

Konferenca për shtyp, e ndjekur nga mediat e vendosura në Shtetet Anëtare të EUSAIR-it, theksoi rezultatet më të rëndësishme të Forumit të 7-të të EUSAIR-it të mbajtur së fundmi në Tiranë, i kurorëzuar nga “Deklarata…

Kryesore
Ish deputeti i PD tregon historinë me “pullë të kuqe”: Ja çfarë ndodhi në Gjermani me rusen e kolme dhe kërkesa e gruas për divorc

Ish deputeti i PD tregon historinë me “pullë të kuqe”: Ja çfarë ndodhi në Gjermani me rusen e kolme dhe kërkesa e gruas për divorc

Ish deputeti dhe gazetari Mitro Çela vijon të rrëfejë kujtimet e tij në rrjetet sociale. Ditën e sotme, ai ka publikuar një shënim në llogarinë e tij në Facebook ku tregon një nga faqet e…

Kryesore
“Ata që pranojnë ulin kokën dhe…”/Rrëfimi i 33-vjeçarit në Tiranë që ushtron prostitucionin: U ulem djemve në kafe dhe u them…

“Ata që pranojnë ulin kokën dhe…”/Rrëfimi i 33-vjeçarit në Tiranë që ushtron prostitucionin: U ulem djemve në kafe dhe u them…

Jeta e ka përplasur mes shumë vuajtjesh dhe problemesh, sa që është detyruar edhe të mbijetojë. Një i ri i moshës 33 vjeç, është identifikuar nga policia e Tiranës si  një burrë që ushtron prostitucionin.…