Category: Sport

Kryesore
Video/ Tensionohet situata në stadium. Ndërpritet ndeshja Greqi- Kosovë, Muriqi reagon ashpër: Ndalojeni këtë m*t sfide

Video/ Tensionohet situata në stadium. Ndërpritet ndeshja Greqi- Kosovë, Muriqi reagon ashpër: Ndalojeni këtë m*t sfide

Goli  i Greqisë ndaj Kosovës ka shkaktuar tension në Panthessaliko Stadium (Volos). Pikërisht në këtë moment u hodhën disa fishekzjarrë drejt tifozërisë “dardane”, duke shkaktuar kështu ndërprerjen e ndeshjes. Muriqi u shpreh: “Ky është futboll…

Kryesore
VIDEO/ Pas humbjes së ndeshjes, Armand Duka kreu i FSHF-së përballet me të papriturën. Zbardhet çfarë i ka ndodhur në parkim

VIDEO/ Pas humbjes së ndeshjes, Armand Duka kreu i FSHF-së përballet me të papriturën. Zbardhet çfarë i ka ndodhur në parkim

Shqipëria doli pa pikë në sfidën përballë Izraelit të luajtur në shtëpi. Gjithsesi, një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Gjatë daljes së tij nga stadiumi, makinës…

Kryesore
VIDEO/Hoxha i habit të gjithë: Benzema me 3 hurma bëri 3 gola, me 7 hurma bënte 7 gola

VIDEO/Hoxha i habit të gjithë: Benzema me 3 hurma bëri 3 gola, me 7 hurma bënte 7 gola

Jemi në muajin e Ramazanit ku miliona besimtarë respektojnë ritin duke agjëruar. Janë edhe mijëra sportistë që arrijnë të agjërojnë madje forma e tyre nuk preket aspak dhe e tregoi Benzema. Duke qenë se francezi…

Kryesore
Lajm i mirë/ Shqipëria fiton medalje argjendi në kampionatin botëror, ja në çfarë disipline (VIDEO)

Lajm i mirë/ Shqipëria fiton medalje argjendi në kampionatin botëror, ja në çfarë disipline (VIDEO)

Gjimasti rus Metvei Petrov, që përfaqëson Shqipërinë në kampionatin botëror që po  zhvillohet në Baku, ka fituar medaljen e argjendtë në disiplinën e njohur në kalë me dorëza. Rivaliteti ishte tejet i madh, gjithsesi, ai…

Kryesore
Zbardhet dëshmia tronditëse: Si u vra ish-shefi i ‘Formula 1’

Zbardhet dëshmia tronditëse: Si u vra ish-shefi i ‘Formula 1’

Një mjek ligjor ka dhënë një dëshmi tronditëse ditën e sotme për ish-shefin e Formula 1, Max Mosley. Ai tha se Mosley u vetëvra me një gjuajtje n kokë me një armë gjahu në dhomën…

Kryesore
“Njeriu që e bëri Armand Dukën President u vra në Mal të Zi”, Artan Hoxha publikon videon dhe plas deklaratën e fortë

“Njeriu që e bëri Armand Dukën President u vra në Mal të Zi”, Artan Hoxha publikon videon dhe plas deklaratën e fortë

Gazetari Artan Hoxha ka kujtuar sot përmes një postimi në rrjetet sociale momentin kur erdhi për herë të parë në krye të FSH-së, Armand Duka, Hoxha shkruan se Dukën e ndihmoi të vinte në krye…

Kryesore
Dalin në shesh të gjitha/ Zbulohet çfarë Erion Veliaj i tha Armand Dukës ballë për ballë

Dalin në shesh të gjitha/ Zbulohet çfarë Erion Veliaj i tha Armand Dukës ballë për ballë

Ekspertët e UEFA-s për monitorimin e zgjedhjeve në FSHF janë takuar mbrëmjen e së mërkurës me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ky i fundit, në cilësinë e aksionarit të Klubit “Tirana” (bashkia zotëron…

Kryesore
Ultimatumi i Presidentit të UEFA-s që i dha Ramës: Do të ketë pasoja katastrofale për Shqipërinë

Ultimatumi i Presidentit të UEFA-s që i dha Ramës: Do të ketë pasoja katastrofale për Shqipërinë

Ka përfunduar pas disa orësh takimi i Presidentit të UEFA-s, Aleksandër Ceferin me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Raportohet se takimi ka përfunduar me diskutime të qeta dhe konsensuale. Rama i ka bërë të ditur numrit…

Kryesore
Presidenti i UEFA-s përfundon takimin me kryeministrin Rama, zbardhen detaje

Presidenti i UEFA-s përfundon takimin me kryeministrin Rama, zbardhen detaje

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mbyllur takimin që zgjati më shumë se një orë me kryeministrin  Edi Rama. Palët u takuan sot si pjesë e vizitës zyrtare të numrit 1 të futbollit europian në…

Kryesore
Erion Braçe ngre akuza të forta: Sporti ka vdekur. FSHF nuk është nuk një federatë futbolli, por një organizatë e përshirë në…

Erion Braçe ngre akuza të forta: Sporti ka vdekur. FSHF nuk është nuk një federatë futbolli, por një organizatë e përshirë në…

I ftuar në një intervistë televizive, deputeti i PS Erion Braçe u shpreh se FSHF nuk është më një federatë futbolli, por një organizatë e përfshirë në krim. Më tej Braçe tha se nga pikëpamja…