Kryesore
Spiuni i Sigurimit/ Zbulohet emri, kush është personi me iniciale “I.M” me dosjen 140 faqe në Sigurimin e Shtetit! Ja lëvizja e tij pas njoftimit

Spiuni i Sigurimit/ Zbulohet emri, kush është personi me iniciale “I.M” me dosjen 140 faqe në Sigurimin e Shtetit! Ja lëvizja e tij pas njoftimit

Zbulohet kush mund të jetë personi me inicialet I.M. që përmendet në dokumentet e Autoritetit të Dosjeve si ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Sipas ABC, ky person nuk ka asnjë lidhje me ish presidentin…

Kryesore
“Të solla nga Parisi me thonj të pista, shitës ikonash të vjedhura”/Berisha nxjerr foton e kryeministrit: Ja pse Fatos Nano i drejtohej në atë mënyrë Edi Ramës

“Të solla nga Parisi me thonj të pista, shitës ikonash të vjedhura”/Berisha nxjerr foton e kryeministrit: Ja pse Fatos Nano i drejtohej në atë mënyrë Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto të kreut të qeverisë Edi Rama ku shfaqet me thonj të paprerë gjatë një takimi me kryebashkiakët e vendit në ditët e fundit. Në postimin e tij në…

Kronikë
Shqiptari mbush Italinë me kokainë/ Dënohet me 15 vjet burg dhe 120 mijë euro gjobë, gjykata i bën gati letrat edhe për…

Shqiptari mbush Italinë me kokainë/ Dënohet me 15 vjet burg dhe 120 mijë euro gjobë, gjykata i bën gati letrat edhe për…

Një 36-vjeçar shqiptar është dënuar me 15 vjet e 4 muaj burg dhe 120 mijë euro gjobë si dhe me dëbim nga Italia pasi u kap me 10 kilogramë kokainë. Sipas autoriteteve italiane në makinën…

Kronikë
Atentati me një të  vrarë dhe një të plagosur në Laç/ Policia “blindon” Spitalin e Traumës, si u bë shoshë nga plumbat fouristrada e Preçit dhe Brahimit

Atentati me një të  vrarë dhe një të plagosur në Laç/ Policia “blindon” Spitalin e Traumës, si u bë shoshë nga plumbat fouristrada e Preçit dhe Brahimit

Policia ka blinduar spitalin e Tramuës në kryeqytet ku ndodhet në gjendje të rëndë Ylli Brahimi pas atentatit në Laç ndaj tij dhe Klisman Preçi, i cili nuk mundi t’u mbijetojë plagëve. Ndaj tyre është…

Kronikë
Gazetarja jep detajet e atentatit në Laç/ Lala: Këto janë pistat ku po heton policia dhe lidhja me viktimat e masakrës në Fushë-Krujë

Gazetarja jep detajet e atentatit në Laç/ Lala: Këto janë pistat ku po heton policia dhe lidhja me viktimat e masakrës në Fushë-Krujë

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje rreth atentatit të ndodhur mbrëmjen e sotme në Laç, ku ka mbetur i vdekur Klisman Preçi dhe është plagosur rëndë 46-vjeçari Ylli Brahimi. Sipas Klodiana Lalës, pistat ku po…

Kronikë
Atentat në Milot/Plagoset rëndë krahu i djathtë i Ervis Martinajt dhe një person tjetër (EMRAT-DETAJE)

Atentat në Milot/Plagoset rëndë krahu i djathtë i Ervis Martinajt dhe një person tjetër (EMRAT-DETAJE)

Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë mbrëmjen e sotme pas një atentati me armë zjarri në Milot. Mësohet se një prej të plagosurve është identifikuar si 27-vjeçari Klevis Preçi. Ndërsa i plagosur rëndë ka…

Kronikë
Kush është mbreti i betonit që trafikoi 1.9 mln euro heroine në Spanjë me vëllanë e ish-prokurorit dhe në Shqipëri pastrojnë paratë në ndërtim

Kush është mbreti i betonit që trafikoi 1.9 mln euro heroine në Spanjë me vëllanë e ish-prokurorit dhe në Shqipëri pastrojnë paratë në ndërtim

Plazhet me rërë të bardhë dhe liqenet e kripura piktoreske e bëjnë qytetin spanjoll të Torreviejas buzë detit Mesdhe një destinacion turistik popullor. Por një dekadë e gjysmë më parë, dy shtetas shqiptarë nuk ndodheshin…

Kryesore
Afera e qeverisë me gjiret e Llamanit dhe Porto Palermos/ Edi Rama dhe Mirela Kumbaro nxjerrin vendimin për grabitjen e pronave në Himarë

Afera e qeverisë me gjiret e Llamanit dhe Porto Palermos/ Edi Rama dhe Mirela Kumbaro nxjerrin vendimin për grabitjen e pronave në Himarë

Një projektvendim i përgatitur nga Ministria e Mjedisit, që pritet të marrë firmën e ministres Mirela Kumbaro, i planifikuar të marrë miratim nga Këshilli Kombëtar i Territorit dhe më pas edhe prej kryeministrit Edi Rama,…

Kronikë
“Mbreti i betonit”/ Pashku marrëveshje heroine 1.9 mln € me vëllanë e prokurorit, Ulsi Manja e Olsi Çela i rrinë “gati tu”

“Mbreti i betonit”/ Pashku marrëveshje heroine 1.9 mln € me vëllanë e prokurorit, Ulsi Manja e Olsi Çela i rrinë “gati tu”

Nga Elton Qyno/ Një prej bosëve të trafikut të Heroinës nga Hollanda në Spanjë dhe një ndër njerëzit me kapitalin më të madh në industrinë e ndërtimit në Shqipëri, është sjellë me shumë urgjencë nga…

Kronikë
Bleu kompaninë në prag të vdekjes? Si u përdor firma e të ndjerës për evazionin fiskal me inceneratorët

Bleu kompaninë në prag të vdekjes? Si u përdor firma e të ndjerës për evazionin fiskal me inceneratorët

Thellohet më tej skandali i inceneratorëve. Kompanitë e përfshira në skemën e evazionit fiskal, kanë përdorur firmën e Gjyste Serrmit, e cila ka ndërruar jetë 5 vite më parë. Syri Tv ka publikuar 5 episode kur…