Category: Kryesore

Kryesore
(VIDEO) Plas brenda PS-së së Ramës/Erion Braçe ‘godet’ Taulant Ballën, tregon skandalin e madh

(VIDEO) Plas brenda PS-së së Ramës/Erion Braçe ‘godet’ Taulant Ballën, tregon skandalin e madh

Deputeti Socialist Erion Braçe ka akuzuar kreun e grupit të PS-së, Taulant Balla, se ka urdhëruar bllokimin e amendamentit që mbron bujkun në raport me tregtarin. Ai shprehet se Balla ka urdhëruar edhe votën kundër…

Ekonomi-Biznes
Pas skandalit të hakerimit të të dhënave nga iranianët, bankat do të “hyjnë” në e-Albania nga janari i vitit të ardhshëm

Pas skandalit të hakerimit të të dhënave nga iranianët, bankat do të “hyjnë” në e-Albania nga janari i vitit të ardhshëm

Megjithëse sistemi i E-Albania u përfshi nga sulmet e hakerave iranianë dhe Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacioni dështoi që të mbronte të dhënat e institucioneve shtetërore, duke krijuar një rrjedhje të dhënash që vijojnë…

Kronikë
Skandali i Inceneratorëve/Zv/presidenti i FSHF-së mori 2250 euro për të parë ndeshjen Juventus- Barcelona

Skandali i Inceneratorëve/Zv/presidenti i FSHF-së mori 2250 euro për të parë ndeshjen Juventus- Barcelona

Në dosjen e SPAK për inceneratorin e fierit ku së fundmi ka ngritur akuza për 11 të proceduar. Arben Dervishaj, mbikëqyrësi i punimeve, ka firmosur për punë të pakryera dhe pajisje që nuk ishin blerë.…

Kryesore
“Baba” i Flamurit

“Baba” i Flamurit

Nga Orest Çipa/Në këtë anë të botës, këtu në lagjen Pelham Parkway, për më shumë se 35-vitesh, shqiponja e shqipeve të Bronx-it, lartësohet bindshëm me një krenari llaftaritëse, seriozitet imponues e fisnikëri të kulluar. Kjo…

Kryesore
VIDEO/ Berisha paralajmëron skenarin e protestës së radhës: Ua tregoj unë çfarë do të bëj brenda vitit

VIDEO/ Berisha paralajmëron skenarin e protestës së radhës: Ua tregoj unë çfarë do të bëj brenda vitit

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi se shumë shpejt në Kuvend do të vijë të flasë populli opozitar duke iu referuar deklaratave të bëra në protestën e 12 Nëntorit. Ai tha se protesta e radhës do të…

Kryesore
Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten këtu

Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten këtu

Shkrimtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka nuk mbajti dot lotët kur kolegia Grida Duma njoftoi lënien e mandatit të deputetit. E ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Goca dhe Gra”, Açka u pyet…

Kronikë
“Hajde në Fushë Kuqe se kam lajmin e vitit”, Lala tregon si e mori vesh për Vis Martinajn: Isha me pushime, shkova për 2 orë. Kam video

“Hajde në Fushë Kuqe se kam lajmin e vitit”, Lala tregon si e mori vesh për Vis Martinajn: Isha me pushime, shkova për 2 orë. Kam video

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala ka treguar se si e ka mësuar lajmin për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë Ervis Martinaj, i cili u bë kryefjala e mediave gjatë verës. Lala tregon se kur…

Kryesore
VIDEO/Erion Veliaj gënjen edhe Papa Françeskun,   bën mashtrimin e madh në mes të Vatikanit

VIDEO/Erion Veliaj gënjen edhe Papa Françeskun, bën mashtrimin e madh në mes të Vatikanit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka mashtruar edhe Papa Françeskun, duke i bërë të ditur këtij të fundit se ishte ai që organizoi pritjen e tij në Tiranë në vitin 2014. Ndërkohë që…

Kryesore
Sali Berisha kërcënon me “vdekje” gjyqtarët e dosjes së PD-së

Sali Berisha kërcënon me “vdekje” gjyqtarët e dosjes së PD-së

Sali Berisha në intervistën e dhënë në televizionin e familjes së vet, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama dhe drejtësinë, sa i përket statutit të PD që ndodhet për gjykim në Gjykatën e Apelit. Vendimi i…

Kryesore
“41 Sekretet”- Ben Blushi: Bashkë me Andi Bushatin vodhëm numrin e Enver Hoxhës dhe e shpërndamë në klasë! Si u ngrit shteti ‘në këmbë’…

“41 Sekretet”- Ben Blushi: Bashkë me Andi Bushatin vodhëm numrin e Enver Hoxhës dhe e shpërndamë në klasë! Si u ngrit shteti ‘në këmbë’…

Botimi më i fundit i Ben Blushit i titulluar “41 Sekretet” do të jetë nga nesër në stendat e panairit të librit në Pallatin e Kongreseve. Pjesë të librit, Blushi ka zgjedhur të bëjë edhe…