Category: Kronikë

Kronikë
“Kujdes”- Vis Martinaj dërgoi vetëm 1 sms te xhaxhai e u zhduk, babai: S’kam mort të hapur, por as shpresë për djalin gjallë

“Kujdes”- Vis Martinaj dërgoi vetëm 1 sms te xhaxhai e u zhduk, babai: S’kam mort të hapur, por as shpresë për djalin gjallë

Prokuroria e Laçit, që po ndjek hetimin e zhdukjes misterioze të biznesmenit Ervis Martinaj, ka konfirmuar gjatë verifikimeve të saj, vetëm një komunikim të thatë, që Martinaj ka kryer me xhaxhain e tij, përmes aplikacionit…

Kronikë
Gazetari zbulon takimin sekret të Jeton Lamit me Gledis Nanon: Qëndruan 2 orë e gjysmë në zyrën e ish-kryepolicit, ja edhe roli tek…

Gazetari zbulon takimin sekret të Jeton Lamit me Gledis Nanon: Qëndruan 2 orë e gjysmë në zyrën e ish-kryepolicit, ja edhe roli tek…

Jeton Lami, agjenti i Operacionales që u arrestua pak ditë më parë pasi dyshohet se kishte transportuar me makinë Ervis Martinajn, ka pasur një takim kokë më kokë me ish-kryepolicin Gledis Nano. Gazetari Elton Qyno…

Kronikë
Ervis Martinaj edhe i gjallë edhe i vdekur/ Plas debati mes gazetarëve

Ervis Martinaj edhe i gjallë edhe i vdekur/ Plas debati mes gazetarëve

Fati i bosit të krimit, Ervis Martinaj, është kthyer në problem kombëtar prej ditësh dhe gazetarët e kronikës kanë konkluzione të ndryshme se çfarë ka ndodhur me të.  Një pjesë e konsiderueshme, përfshirë Artan Hoxhën, mendojnë…

Kronikë
Ervis Martinaj, zgjedhjet dhe “lufta” e shtatorit, kush ia “hëngri kokën” Gledis Nanos?

Ervis Martinaj, zgjedhjet dhe “lufta” e shtatorit, kush ia “hëngri kokën” Gledis Nanos?

Largimi i Gledis Nanos nga drejtimi i Policisë së Shtetit erdhi në një kohë kur po zhvillohen paralelisht “telenovela” e zhdukjes së Ervis Martinajt; vrasje pafund nga dita në ditë si edhe futja në periudhën…

Kronikë
Forcat “Shqiponja” ndalojnë Sali Lushajn me armë, reagon i biri, Stresi: Babai e ka armën me leje, u kanë prerë rrugën dhe…

Forcat “Shqiponja” ndalojnë Sali Lushajn me armë, reagon i biri, Stresi: Babai e ka armën me leje, u kanë prerë rrugën dhe…

Sali Lushaj është ndaluar ditën e sotme nga forcat “Shqiponja” teksa ka qenë duke udhëtuar me automjet bashkë me një person tjetër në zonën e stadiumit “Dinamo” në Tiranë. Në lidhje me këtë ngjarje ka…

Kronikë
“Për pak ditë do ikte në Angli”, shoferi i droguar i vrau vajzën me makinë. Babai: Porta e zuri poshtë

“Për pak ditë do ikte në Angli”, shoferi i droguar i vrau vajzën me makinë. Babai: Porta e zuri poshtë

Detaje rrëqethëse janë rrëfyer nga goja e babit të 25-vjeçares Marjana Sahitaj, e cila u vra në oborrin e shtëpisë nga një makinë që drejtohej nga shoferi i droguar Sajmir Thaçi. Ai tregon momentet e…

Kronikë
VIDEO/ Shikoni si nxjerr pistoletën, futet në agjenci dhe ikën me qetësi, dalin pamjet e vrasjes së dyfishtë në Tiranë

VIDEO/ Shikoni si nxjerr pistoletën, futet në agjenci dhe ikën me qetësi, dalin pamjet e vrasjes së dyfishtë në Tiranë

Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë së një biznesi në zonën ku ndodhi ngjarja, duket autori i cili ecën normalisht, dhe sapo afrohet pranë derës nxjerr nga xhepi një objekt në dukje armë…

Kronikë
Tronditet Tirana/ Vëllai ekzekuton vëllain dhe kunatën brenda agjencisë turistike, zbardhen detaje të reja nga krimi i dyfishtë

Tronditet Tirana/ Vëllai ekzekuton vëllain dhe kunatën brenda agjencisë turistike, zbardhen detaje të reja nga krimi i dyfishtë

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen që tronditi kryeqytetin këtë të martë. News 24 bën me dije se një person ka vrarë me armë zjarri të vëllain dhe bashkëshorten e tij. Ngjarja…

Kronikë
Vodhi 2 mld dollarë/ Si ra në prangat e policisë së Elbasanit, megamashtruesi turk

Vodhi 2 mld dollarë/ Si ra në prangat e policisë së Elbasanit, megamashtruesi turk

Mund të konsiderohet një ndër operacionet më të suksesshme të policisë së Elbasanit, ai i prangosjes së mashtruesit më të famshëm turk në ditët e sotme. Prej disa kohësh mes autoriteteve më të larta të…

Kronikë
Arrestimi i nipit të Armando Dukës, lidhja e familjarit të kreut të FSHF-së me bosin e shumëkërkuar të kriptomonedhave (FOTO)

Arrestimi i nipit të Armando Dukës, lidhja e familjarit të kreut të FSHF-së me bosin e shumëkërkuar të kriptomonedhave (FOTO)

Bashkë me turkun e shpallur në kërkim ndërkombëtar për mashtrim Özer, në prangat e policisë ka rënë dhe nipi i Armando Dukës.  Mësohet se Edevaldo Haxhiu, i cili shoqëronte dhe fshihte turkun kishte një rol…