Bëni like dhe ndiqni videot në: ⬇️

LIVE NË YOUTUBE 🔘

COVID - 19 Statistikat

Të infektuar

Të shëruar

Të vdekur

🎥SHIKO VIDEOT TONA

POLITIKA

Vjedhja e floririt/ Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë: Ka prova që…

Sipas informacioneve të fundit në media, Gjykata ka…

“Nuk e njoh Klodian Zoton”/ Ahmetaj gënjeu në Komisionin Hetimor, tjetër vepër penale rëndon mbi të

Prokurorët e Prokurorisë së  Posaçme SPAK,  Klodian…

Arben Ahmetaj mohon akuzat për korrupsion: “Kam udhëtuar në të gjithë botën”

Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mohoi të premten përmes…

Sulmet serbe ndaj policisë së Kosovës/ Reagon ashpër Sali Berisha: I bëj thirrje që të…

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali…

(VIDEO) Plas brenda PS-së së Ramës/Erion Braçe ‘godet’ Taulant Ballën, tregon skandalin e madh

Deputeti Socialist Erion Braçe ka akuzuar kreun…

Bëni like dhe na ndiqni në: ⬇️

MISHMASH

Charles McGonigal, zyrtar i lartë i FBI, nën akuzë për para dhe takime të padeklaruara me Edi Ramën

Charles McGonigal u bë një nga zyrtarët më të lartë të FBI-së që u vendos nën akuzë në të gjithë…

Vjedhja e floririt/ Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë: Ka prova që…

Sipas informacioneve të fundit në media, Gjykata ka urdhëruar SPAK të hetojë burimin e pasurisë së Ilir Metës dhe Sali Berishës,…

SPAK “zbërthen” grupin e vrasjeve: Ja rrjeti, rolet dhe akuzat për të arrestuarit që ishin implikuar në eliminimin e prokurorit

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (mbi bazën e akteve të dërguara për kompetencë nga Prokuroria për…

“Nuk e njoh Klodian Zoton”/ Ahmetaj gënjeu në Komisionin Hetimor, tjetër vepër penale rëndon mbi të

Prokurorët e Prokurorisë së  Posaçme SPAK,  Klodian Braho dhe Ened Nakuçi prej 10 muajsh e dinin se ish zëvendës kryeministri…

Arben Ahmetaj mohon akuzat për korrupsion: “Kam udhëtuar në të gjithë botën”

Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mohoi të premten përmes një mesazhi t’i ishin paguar udhëtime jashtë shtetit nga Klodian Zoto – në…

N'LOG

N'log

Pyetësori i Prustit/Aleksandër Çipa: Koha dhe loti nuk kthehen prapa!

Pyetësorit të Prustit i përgjigjet poeti dhe gazetari, Aleksandër Çipa. Cila është ideja e juaj për lumturinë e përkryer? Është vetëm ide. Dhe si e tillë mbetet përherë një e mundshme e arritshme pjesërisht, por jo e qenë përherë. Në jetë e prek përkohësisht lumturinë e përkryer, por vijueshmërisht mbetemi në paaftësinë për ta bërë “lumturinë...

N'log

Ukrainë-Rusi 2023 Vit i Ri-Front i Vjetër!

Nga Fatjon Malaj/ Viti 2022 prodhoi ngjarje e evenimente botërore të shumta e gjerësisht të vëzhguara e komentuara por ngjarja më e rëndësishme e vitit 2022 ishte padyshim lufta midis Rusisë dhe Ukrainës, e cila natyrshëm u shëndrrua në një luftë midis Rusisë dhe Perëndimit. Megjithëse mendohej se lufta, të cilën Rusia e quajti thjesht...

N'log

Lufta Rusi-Ukrainë dhe efektet e saj në krizën energjetike evropiane!

Nga Fatjon Malaj/ Tashmë është më se e qartë dhe i ndjeshëm se sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës solli  efekte shumë serioze në sistemin politik ndërkombëtar këto efekte do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Si pozicionimi i NATO-s në Evropë, vendimi i Gjermanisë për të blerë armë dhe pranimi i Ukrainës nga BE-ja si...