Arrestohet shqiptarja/Kapet me 450 kg kanabis, ishte edhe mbështetëse e politikanit të njohur italian

Policia italiane ka arrestuar një shqiptare ditën e sotme në Itali.

Sipas medieve italiane, 36-vjeçarja e arrestuar quhet Jona Mullaraj. Ajo u vu në pranga pasi u kap me 450 kilogram lëndë narkotike kanabis. Dyshohet se Mullaraj u tradhtua nga bashkëpunëtori i saj, i cili njoftoi policinë në Milano.

E mbërritur në Itali vite më parë, në profilin e saj në Facebook ka foto të shumta që e shohin të angazhuar në partinë ‘Lega Nord’, si dhe selfie me Matteo Salvinin dhe përfaqësues të tjerë vendas të Ligës Veriore dhe postime kundër vaksinimit të detyruar dhe “Green Pass”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *