Tag: Basha

Kryesore
Gazetari i njohur del me bindje të plotë: Ja se kush do ti fitojë zgjedhjet e 6 marsit

Gazetari i njohur del me bindje të plotë: Ja se kush do ti fitojë zgjedhjet e 6 marsit

Ndonëse për 6 marsi është i paparashikueshëm, analisti dhe gazetari i njohur Erl Murati mendon se zgjedhjet e pjesshme vendore do të fitohen nga partia në pushtet. “Nuk është koha më e mirë për opozitën…

Kryesore
Për çfarë e ka fjalën deputetja e Bashës/ Grida Duma: Ju ua fusni të gjithëve, se jeni të…

Për çfarë e ka fjalën deputetja e Bashës/ Grida Duma: Ju ua fusni të gjithëve, se jeni të…

Në seancën e sotme plenare, deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka reaguar pas fjalës së mbajtur nga ish-kryeministri, Sali Berisha. Ajo u shpreh për Berishën se më i vjetri ndër deputetët ka folur në…

Kryesore
Meta: Sa ka bërë gruaja ime për Lulzim Bashën, s’ka bërë gruaja e tij

Meta: Sa ka bërë gruaja ime për Lulzim Bashën, s’ka bërë gruaja e tij

Presidenti Ilir Meta nuk i kurseu kritikat ndaj kreut të PD, Lulzim Basha në emisioni Now teksa i kujtoi këtij të fundit kontributin e LSI në mbështetje të tij. Sipas Metës, ai është personi i…

Kryesore
Bashës i ndodh e papritura, futet menjëherë te një nga baret e Korçës, ja çfarë ndodhi kur po lëvizte në këmbë në pedonalen e qytetit

Bashës i ndodh e papritura, futet menjëherë te një nga baret e Korçës, ja çfarë ndodhi kur po lëvizte në këmbë në pedonalen e qytetit

Pas takimit me demokratët në Korçë, kreu i PD-së Lulzim Basha, bashkë me disa mbështetës të tij, lëvizin në këmbë në pedonalen e qytetit. Kjo solli dhe një surprizë të pakëndshme për Bashën pasi shëtitja…

Kryesore
Deklarata e bujshme e Lulzim Bashës: Dy dëshmitarë kyç mund të çojnë pas hekurave gjysmën e qeverisë Rama

Deklarata e bujshme e Lulzim Bashës: Dy dëshmitarë kyç mund të çojnë pas hekurave gjysmën e qeverisë Rama

Kreu i PD-së Lulzim Basha nga Korça u shpreh se politika ka humbur tiparet njerëzore dhe se një pakicë synon brenda PD po synon që të shkelë të ardhmen. Ai tha se PD është ditë…

Kryesore
Plas sherri! Deputeti nxjerr videon: Shihni se si rrugaçët e Bashës në sulmojnë demokratët në Korçë

Plas sherri! Deputeti nxjerr videon: Shihni se si rrugaçët e Bashës në sulmojnë demokratët në Korçë

Militantët e Sali Berishës e kanë pritur me protestë kreun e PD-së, Lulzim Bashën pasditen e sotme në Korçë. Me thirrjet ‘Basha ik’ dhe pankarta nëpër duar, ata u mblodhën në hyrje të kinemasë së…

Kryesore
Lulzim Basha paralajmëron ndryshimin e madh, bën thirrje për bashkim

Lulzim Basha paralajmëron ndryshimin e madh, bën thirrje për bashkim

Gjatë fjalës së mbajtur sot në Korçë Lulzim Basha bëri thirrje për bashkim, jo vetëm mes atyre që kanë kartën e PD, por edhe profesorëve sportistëve e sipërmarrësve, si dhe demokratëve që sipas tij mund…

Kryesore
“Trekëndëshi i Bermudës shpif nga mëngjesi deri në darkë”, Basha: Sharjet më bëjnë…

“Trekëndëshi i Bermudës shpif nga mëngjesi deri në darkë”, Basha: Sharjet më bëjnë…

Lulzim Basha solli në vëmendje sërish aferën e incineratorëve. Nga Korça ku zhvilloi një takim me demokratët, Basha tha se Trekëndëshi shpik dhe shpif nga mëngjesi deri në darkë për të harruar aferën korruptive të…

Kryesore
Basha tregon se çfarë do të ndodhë në Kuvend: Kemi mision që…

Basha tregon se çfarë do të ndodhë në Kuvend: Kemi mision që…

Lulzim Basha deklaroi se misioni i PD në Kuvend është rikthimi i votës së lirë në mënyrë që pushteti dhe institucionet t’u shërbejnë shqiptarëve. “Përjetësimi përmes mënyrave të ndryshme të pushtetit. Këto kanë sjellë asgjësimin…

Kryesore
Sali Berisha nxjerr prapaskenat e forta për deputetin demokrat: Duhet të largohesh nga PD! Si i fitove ti 32 mln euro?

Sali Berisha nxjerr prapaskenat e forta për deputetin demokrat: Duhet të largohesh nga PD! Si i fitove ti 32 mln euro?

Nga Patosi ku ishte pasditen e sotme në një takim me demokratët, ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi Lulzim Bashën se po shet selinë e PD-së për të ndërtuar pallate dhe deputetin Agron Kapllani, të cilin kryedemokrati…