Tag: edi rama

Kryesore
(VIDEO) ‘Kam një hall të madh me çunin’/Edi Rama, qytetarit: Më bëre çorap,  vetëm Gjiknuri ta zgjidh se ai ka…

(VIDEO) ‘Kam një hall të madh me çunin’/Edi Rama, qytetarit: Më bëre çorap, vetëm Gjiknuri ta zgjidh se ai ka…

Kryeministri Edi Rama gjatë bashkëbisedimit me qytetarët në Elbasan është hasur në një kërkesë paksa të ngatërruar së cilës nuk ka mundur t’i japë një mendim për zgjidhje. Për këtë arsye ai i është drejtuar…

Kryesore
Rama tregon arsyen se përse nuk merr patentë: Nuk e drejtoj dot makinën sepse kam një problem që…

Rama tregon arsyen se përse nuk merr patentë: Nuk e drejtoj dot makinën sepse kam një problem që…

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se nuk do të aplikojë kurrë për të marrë një patentë makine për shkak të një problemi të tijin.  “Nëse Edi Rama ka aplikuar për patentë makine, gjë…

Kryesore
VIDEO/Edi Rama: Bëni vaksinën se ndryshe do ju gjejë belaja, s’do shkoni dot as në…

VIDEO/Edi Rama: Bëni vaksinën se ndryshe do ju gjejë belaja, s’do shkoni dot as në…

Kryeministri Edi Rama mori ditën e sotme dozën e tretë të vaksinës në stadiumin ‘Air Albania’. Rama tha se vaksina e sotme u zgjodh në mënyrë të rastësishme nga dy vullnetarë. Me habi, kreu i…

Kryesore
VIDEO/Rama del nga shinat dhe përplaset me gazetarin për vaksinat: Mos bëj debat me mua

VIDEO/Rama del nga shinat dhe përplaset me gazetarin për vaksinat: Mos bëj debat me mua

Kryeministri Edi Rama është përplasur me gazetarin Erjon Skëndaj pasi ky i fundit i ka kërkuar llogari se me sjelljen e qeverisë po diskriminohen shqiptarët duke kërkuar vaksinim me detyrim, madje edhe për ata që…

Kryesore
VIDEO/Berisha lëshon nga Tropoja paralajmërimin e fortë për Edi Ramën: Mendohu mirë se ndryshe do të…

VIDEO/Berisha lëshon nga Tropoja paralajmërimin e fortë për Edi Ramën: Mendohu mirë se ndryshe do të…

Nga Bajram Curri, Sali Berisha ka hedhur akuzat nga kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit, Lulzim Basha. Berisha paralajmëroi kryeministrin që të mos përpiqet të ndalojë revolucionin që sipas tij, po e nisin demokratët. Lideri historik…

Kryesore
VIDEO/Berisha ‘plas bombën’ nga Tropoja: Ja çfarë lëvizjesh të pista po bën Basha që të shpëtojë lëkurën e tij

VIDEO/Berisha ‘plas bombën’ nga Tropoja: Ja çfarë lëvizjesh të pista po bën Basha që të shpëtojë lëkurën e tij

Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar nga foltorja e Tropojës se kryedemokrati Basha është duke mbledhur firma duke ofruar në këmbim poste për nën kabinetin e kryeministrit Rama. Në fjalën e tij gjatë “Foltores” në Tropojë, Berisha…

Kryesore
VIDEO/Berisha: Rama iu ka hequr vizën juve, vetëm unë po e luftoj përçarjen

VIDEO/Berisha: Rama iu ka hequr vizën juve, vetëm unë po e luftoj përçarjen

Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar nga foltorja e Tropojës se kryeministri Edi Rama iu ka hequr vizën shqiptarëve dhe se vetëm ai mund të ndalojë përçarjen. Berisha: Në 8 vite Shqipëria ka kaluar nga një rekord…

Kryesore
Evi Kokalari: Pas Lulzim Bashës, këta janë njerëzit në Amerikë që ka marrë ‘peng’ Edi Rama

Evi Kokalari: Pas Lulzim Bashës, këta janë njerëzit në Amerikë që ka marrë ‘peng’ Edi Rama

Ish-kreu i PD-së, Sali Berisha duket se i ka prishur marrëdhëniet me shoqatën shqiptare ‘Vatra’ në Amerikë, që jo pak herë kanë dalë në mbrojtje të Berishës, madje edhe pas shpalljes së tij ‘non grata’…

Kryesore
Fatos Lubonja: Edi Ramës as që i plas për shqiptarët

Fatos Lubonja: Edi Ramës as që i plas për shqiptarët

Analisti, Fatos Lubonja i ftuar në ‘Opinion’ u shpreh se investimet dhe paratë e shpenzuara për projekte e ndryshme si aeroportet në vend nuk kanë në fokus njerëzit që jetojnë këtu, por duket se janë…