Tag: Kosova

Kosova
‘Ah sikur të ishte gjallë Komandanti Legjendar Adem Jashari’, familja Jashari merr sërish drejtimin e ushtrisë së Kosovës

‘Ah sikur të ishte gjallë Komandanti Legjendar Adem Jashari’, familja Jashari merr sërish drejtimin e ushtrisë së Kosovës

Nipi Adem Jasharit, Bashkimi është emërtuar “Komandant i Forcave të Sigurisë së Kosovës”. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandante supreme e Forcave të Sigurisë së Kosovës, ka emëruar Bashkim Jasharin si Komandant të ri…

Kryesore
Pritet ‘tërmet’ në Ballkan/A do bashkohet Shqipëria me Kosovën? Media rumune ‘plas bombën’: Ja ç’do ndodhë afër nesh

Pritet ‘tërmet’ në Ballkan/A do bashkohet Shqipëria me Kosovën? Media rumune ‘plas bombën’: Ja ç’do ndodhë afër nesh

Tërmet në Ballkan! Harta e Evropës mund të ndryshojë rrënjësisht në rajon, duke ndjekur synimet e dy shteteve, të cilat mund të bashkohen. Kreu i qeverisë së njërit prej vendeve ka njoftuar tashmë qartë se…

Kosova
Krijimi i Shqipërisë së Madhe? Aleksandër Vuçiç befason me deklaratën: Mua do të më varnin po të…

Krijimi i Shqipërisë së Madhe? Aleksandër Vuçiç befason me deklaratën: Mua do të më varnin po të…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe Albin Kurti nëse ekziston mundësia e bashkimit kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovës. I pyetur nga gazetarët nëse ka biseduar me presidentin…

Politikë
VIDEO/Rama rrethohet nga vajzat në Vlorë: Me çikat e Kosovës

VIDEO/Rama rrethohet nga vajzat në Vlorë: Me çikat e Kosovës

Kryeministri Edi Rama është takuar me disa vajza dhe gra nga Kosova që kanë mbërritur në Vlorë sot me rastin e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë dhe Ditës së Flamurit. Rama ka ndarë vetë pamje…

Kosova
Ambasadat në Kosovë japin alarmin: Evitoni turmat dhe qendrat tregtare,  ka rrezik për një sulm terrorist, ja kur mund të ndodhë

Ambasadat në Kosovë japin alarmin: Evitoni turmat dhe qendrat tregtare, ka rrezik për një sulm terrorist, ja kur mund të ndodhë

Disa ambasada të huaja në Kosovë u kanë dërguar një e-mail të brendshëm stafit të tyre, që të evitojnë turmat dhe qendrat e mëdha tregtare nëpër qytetet e Kosovës, pasi ka rrezik për një sulm.…

Kosova
Del dokumenti sekret i ushtrisë serbe: Ja si ta sfidojmë Shqipërinë dhe Kosovën

Del dokumenti sekret i ushtrisë serbe: Ja si ta sfidojmë Shqipërinë dhe Kosovën

Udhëheqja shtetërore serbe, e udhëhequr nga presidenti dhe komandanti suprem Aleksandar Vuçiç, miratoi një dokument strategjik sekret për zhvillimin afatgjatë të Ushtrisë Serbe. Sipas kësaj strategjie, e cila për herë të parë në dy dekadat…

Kosova
Edi Rama shtrohet për dreka e darka me Vuçiçin, por shikoni se çfarë u bën Serbia ministrave të Kosovës

Edi Rama shtrohet për dreka e darka me Vuçiçin, por shikoni se çfarë u bën Serbia ministrave të Kosovës

Ndërkohë që Edi Rama shtrohet për dreka dhe darka me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç nga njëra anë dhe nga ana tjetër shprehet për bashkim kombëtar me Kosovën, madje bën edhe mbledhje të përbashkëta të…

Kryesore
Kryepolici flet për tragjedinë në Gllogjan të Kosovës: Ka dy-tre pista për ngjarjen, por ja çfarë po na pengon

Kryepolici flet për tragjedinë në Gllogjan të Kosovës: Ka dy-tre pista për ngjarjen, por ja çfarë po na pengon

Tre persona kanë mbetur të vrarë dhe një i plagosur në sulmin ndaj një autobusi që po transportonte nxënës nga Gjakova për në Deçan. Për krimin makabër që tronditi gjithë vendin ka folur për media…

Kryesore
Mbledhja e dy qeverive/Berisha: Përballë Kosovës u ul argati i kriminelëve serbë

Mbledhja e dy qeverive/Berisha: Përballë Kosovës u ul argati i kriminelëve serbë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas mbledhjes së dy qeverive, Shqipëri-Kosovë në Elbasan. Përmes një shkrimi në ‘Facebook’, Berisha thotë se para Kosovës u ul qeveria e Zografi bis’. Berisha thotë se dënon ashpër lojën…

Kryesore
VIDEO/A do të bashkohet Shqipëria me Kosovën? Edi Rama befason me deklaratën

VIDEO/A do të bashkohet Shqipëria me Kosovën? Edi Rama befason me deklaratën

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një nga pyetjeve të gazetarëve nëse ai është për bashkimin kombëtar me Kosovën. Ai ka deklaruar se është për bashkimin e Kosovës edhe pse ajo është një pyetje provokuese,…