Tag: Mero Baze

Kryesore
Kaosi në PD/Mero Baze publikon foton: Berisha u largua si cub, i duhej një i vdekur, por…

Kaosi në PD/Mero Baze publikon foton: Berisha u largua si cub, i duhej një i vdekur, por…

Mero Baze ka publikuar nje fotografi nga largimi i Sali Berishës prej “selisë blu” i shoqëruar nga personazhe të njohura të botës së krimit. Botuesi i gazetës “TemA” shkruan se “Berisha u largua si cub,…

Politikë
Tallet keq Mero Baze: PD-ja e Berishës, si BMW-ja ime pa letra

Tallet keq Mero Baze: PD-ja e Berishës, si BMW-ja ime pa letra

Sot është një ditë e rëndësishme për Partinë Demokratike, por dhe gjithë shoqërinë shqiptare, pasi kemi fillimin zyrtar të ndarjes së berishizmit nga Partia Demokratike. Si një landfill gjigand, stadiumi “Air Albania” sot ishte vendi…

Politikë
Mero Baze: “Sot Basha po bën aktin më të guximshëm të jetës së tij”

Mero Baze: “Sot Basha po bën aktin më të guximshëm të jetës së tij”

Gazetari Mero Baze ka komentuar zhvillimet në Partinë Demokratikeku kryetari Lulzim Basha dhe ish kryetari Sali Berisha janë ndarë në dy pjesë. Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, botuesi i gazetësTemA shkruan: “Sot Partia…

OP-ED
Mero Baze: Ja si SHBA nxori jashtë ligjit “Foltoren” e Berishës më 11 dhjetor

Mero Baze: Ja si SHBA nxori jashtë ligjit “Foltoren” e Berishës më 11 dhjetor

Nga Mero Baze/I dërguari special i SHBA për Ballkanin, Gabriel Eskobar,  zhbëri sot çdo përpjekje të Sali Berishës për të krijuar një lëvizje paralele me Partinë Demokratike më 11 dhjetor, duke mbështetur fort Partinë Demokratike…

OP-ED
Nervozizmi i Berishës, me ata që nuk i dalin zot kundër SHBA

Nervozizmi i Berishës, me ata që nuk i dalin zot kundër SHBA

Nga Mero Baze Sot dëgjova Sali Berishën që sulmoi ish- të persekutuarit politik, që sipas tij, kanë protestuar kundër qeverisë së PD, dhe që “nuk lëvizin as gishtin” tani që Berishës i ndodhi ky halli…

Politikë
Mero Baze: Sali Berisha ka përdhunuar Partinë Demokratike

Mero Baze: Sali Berisha ka përdhunuar Partinë Demokratike

Nga Mero Baze Prej vitit 1991 kur mori drejtimin e Partisë Demokratike,  Sali Berisha ka mbetur besnik i kulturës politike të  mospranimit të asnjë pale tjetër, përveç palës që është në anën e tij. Viktima…

OP-ED
Dy keqpërdorimet e mëdha të Ilir Metës

Dy keqpërdorimet e mëdha të Ilir Metës

Nga Mero Baze Ilir Meta ka pranuar publikisht se ka keqpërdorur postin e presidentit të Republikës dhe postin e kryetarit të LSI, në funksion të Lulzim Bashës, dhe këtë e konsideron si arsye të fortë…

Politikë
Mero Baze sulmon gruan e Sali Berishës: “Shenjtorja” që tani do të vjedhë dhe Nënë Terezën

Mero Baze sulmon gruan e Sali Berishës: “Shenjtorja” që tani do të vjedhë dhe Nënë Terezën

Nga Mero Baze Nuk di kush ja ka futur në mendje Liri Berishës të shfaqet në publik, si njëra prej atyre që ka njohur Nënë Terezën. Ndoshta nevoja që ka pasi është damoksur tanimë nga…

OP-ED
“Shenjtorja” që tani do të vjedhë dhe Nënë Terezën

“Shenjtorja” që tani do të vjedhë dhe Nënë Terezën

Nga Mero Baze Nuk di kush ja ka futur në mendje Liri Berishës të shfaqet në publik, si njëra prej atyre që ka njohur Nënë Terezën. Ndoshta nevoja që ka pasi është damoksur tanimë nga…

Kryesore
Gazetari nxjerr fotot: Qytetari që i thoshte sot Berishës; “Nder i Kombit”, protestonte më parë për vrasjen e Konstantino Kacifas në Bularat

Gazetari nxjerr fotot: Qytetari që i thoshte sot Berishës; “Nder i Kombit”, protestonte më parë për vrasjen e Konstantino Kacifas në Bularat

Ish-kryeministri Berisha ka mbajtur ditën e sotme “Foltoren” në qytetin e Vlorës, ku u prit nga qindra qytetarë. Ashtu si në çdo foltore tjetër, fjalën e morën edhe qytetarët, të cilët nuk i kursyen lëvdatat…