Tag: Sali Berisha

Kryesore
“Që dyzet vjet më parë i ka hyrë detit më këmbë që të shkatërroj…”, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për Sali Berishën: Ish-kryeministri nuk i shpëton dot ndëshkimit penal, këtë verë nuk ka për të bërë as plazhin në Gjirin e Lalzit

“Që dyzet vjet më parë i ka hyrë detit më këmbë që të shkatërroj…”, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për Sali Berishën: Ish-kryeministri nuk i shpëton dot ndëshkimit penal, këtë verë nuk ka për të bërë as plazhin në Gjirin e Lalzit

Në një reagimi në rrjetet sociale, avokat Spartak Ngjela shkruan se ish-kryeministri Sali Berisha nuk i shpëton dot ndëshkimit penal pasi akuzohet nga Amerika për veprimtari kriminale. Reagimi i plotë: Një budalla të tillë, që…

Kryesore
“Ka dy faktorë kundër meje” – Berisha tregon çfarë po ndodh me gjyqin kundër SHBA

“Ka dy faktorë kundër meje” – Berisha tregon çfarë po ndodh me gjyqin kundër SHBA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë ditë ne sotme në një konferencë për mediat, ku ka folur për disa çështje të aktualitetit. Ai ka folur dhe për gjyqin që ka hapur në Francë, kundër sekretarit amerikan…

Kryesore
Evi Kokalari: O budallenj, unë haja kokoshka kur erdhi Pompeo me lekët e socialistëve. Berisha nuk ka fare nevojë për të

Evi Kokalari: O budallenj, unë haja kokoshka kur erdhi Pompeo me lekët e socialistëve. Berisha nuk ka fare nevojë për të

“Amerikania” e Sali Berishës, Evi Kokalari, ka komentuar sërish vizitën e ish-sekretarit amerikan Mike Pompeo, në Shqipëri. Ajo thotë se ka folur më parë me të për Berishën dhe Pompeo i ka thënë se ai…

Kryesore
Sali Berisha: Mjaft është mjaft, kam 40 mijë njerëz që më ndjekin pas. Revolucioni nuk ndalet

Sali Berisha: Mjaft është mjaft, kam 40 mijë njerëz që më ndjekin pas. Revolucioni nuk ndalet

Sali Berisha deklaroi nga Durrësi se opozita e vërtetë e Shqipërisë është rikthyer dhe se nëse “Rithemelimi” i PD-së nuk do të ngrihej, atëherë PD do të ishte një kukull e qeverisë Rama, si rasti…

Kryesore
Kreshnik Spahiu publikon foton dhe nxjerr blof Sali Berishën: Ja çfarë shkruante 5 vjet më parë ish-kryeministri për marrëveshjen Rama-Basha

Kreshnik Spahiu publikon foton dhe nxjerr blof Sali Berishën: Ja çfarë shkruante 5 vjet më parë ish-kryeministri për marrëveshjen Rama-Basha

Analisti Kreshnik Spahiu ka publikuar në rrjetet sociale një shkrim të ish-kryeministrit Sali Berisha të 5 viteve më parë, ku e ka cilësuar marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha si një marrëveshje që i dha fund…

Kryesore
VIDEO/Rama i kërkoi SPAK të hetojë Berishën dhe Metën, reagon ambasadorja e SHBA: Ajo që duam ne nuk është…

VIDEO/Rama i kërkoi SPAK të hetojë Berishën dhe Metën, reagon ambasadorja e SHBA: Ajo që duam ne nuk është…

Ambasadorja Yuri Kim ka komentuar sot edhe thirrjen që kryeministri Edi Rama i bëri SPAK-ut për të hetuar Sali Berishën dhe Ilir Metën. Eni Vasili: A është Shqipëria në rrugën e duhur për ngritjen e…

Kryesore
“Po rikthehen aktorët politik që kanë qenë”, Artan Fuga: Politika, një spektakël i thjeshtë që bëhet ‘live’

“Po rikthehen aktorët politik që kanë qenë”, Artan Fuga: Politika, një spektakël i thjeshtë që bëhet ‘live’

Akademiku Artan Fuga ka folur ditën e sotme në një emision televiziv për situatën politike në vend, siç janë procesi i zgjedhjes së presidentit si dhe përplasjet brenda opozitës. Fuga foli për një rikthimi të…

Kryesore
Plas keq mes Berishës dhe Manjës në Kuvend: Çfarë të shtyn të bëhesh badigard i Edi Ramës? Hapja zemrën kolektivit! Ministri: E kam për nder që jam shërbëtor

Plas keq mes Berishës dhe Manjës në Kuvend: Çfarë të shtyn të bëhesh badigard i Edi Ramës? Hapja zemrën kolektivit! Ministri: E kam për nder që jam shërbëtor

Në Kuvendin e ditës së sotme ka pasur debate të ashpra, ku një prej tyre ka qenë edhe mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ministrit të drejtësisë Ulsi Manja Teksa Berisha tha se qeveria e Ramës…

Kryesore
Spiropali-Berishës: Sali nuk ke faj që flet për prokurorë dhe vrasje, pasi SPAK nuk i dëgjon ulërimat e të vrarëve të tu

Spiropali-Berishës: Sali nuk ke faj që flet për prokurorë dhe vrasje, pasi SPAK nuk i dëgjon ulërimat e të vrarëve të tu

Ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka replikuar ashpër ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pas akuzave të këtij të fundit, i cili i kërkoi SPAK që të hapë tabulatet telefonike të kryeministrit Edi Rama. Spiropali tha se…

Kryesore
Arjan Çani “zbërthen” skenarin e përgatitur prej kohësh nga të “përkëdhelurit” e amerikanëve: Sherri do të bëhet edhe më i madh

Arjan Çani “zbërthen” skenarin e përgatitur prej kohësh nga të “përkëdhelurit” e amerikanëve: Sherri do të bëhet edhe më i madh

I ftuar në MCN TV, gazetari Arjan Çani foli për një lloj shthurje të Partisë Demokratike për të cilën ndan përshtypjen se do të vazhdojë edhe sikur Sali Berisha të ikte nesër nga PD. Më…