Tag: selia

Kryesore
Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, çfarë u vendos

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, çfarë u vendos

Partia Socialiste ka mbledhur Kryesinë këtë pasdite, me fokus zgjedhjet e pjesshme vendore që do mbahen në 6 bashkitë e vendit. Në kryesi janë diskutuar edhe për emrat e kandidatëve për kryebashkikë. Në përfundim të…

Kronikë
(VIDEO) Protesta e Sali Berishës për selinë e PD/ Reagon ashpër zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar

(VIDEO) Protesta e Sali Berishës për selinë e PD/ Reagon ashpër zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të…

Kryesore
(VIDEO) I hedhin gaz lotsjellës/I moshuari thyen dritaren e selisë së PD-së

(VIDEO) I hedhin gaz lotsjellës/I moshuari thyen dritaren e selisë së PD-së

Një i moshuar ndaj të cilit është hedhur gazlotsjellës ka thyer njërën prej dritareve të selisë së PD-së. Ai është ngjitur me shkallë dhe është hasur me gazin lotsjellës dhe më pas ka goditur dritaren…

Kryesore
VIDEO/Militantët e Sali Berishës shqyejnë derën kryesore të selisë së PD-së

VIDEO/Militantët e Sali Berishës shqyejnë derën kryesore të selisë së PD-së

Tridhjetë minuta para se të niste protesta e thirrur nga Sali Berisha, militantët mbështetës të ish kryeministrit kanë shqyer derën kryesore të selisë së PD-së. Ata kanë thyer xhamat e selisë dhe raportohet se kanë…

Kryesore
‘Ja ku i pashë sot’/Berisha: Në selinë e Bashës ka vrasës dhe pengmarrës, i di me emër dhe mbiemër

‘Ja ku i pashë sot’/Berisha: Në selinë e Bashës ka vrasës dhe pengmarrës, i di me emër dhe mbiemër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për protestën e nesërme, që tha se do të jetë paqësore, pasi dyert e selisë do të hapen paqësisht. Berisha tregoi se gjatë kohës që sot piu kafe në selinë…

Kryesore
Rrezikohet përplasje e madhe? Ristani: Nesër shkojmë në selinë e PD-së, Bashën e nxjerrim me polici

Rrezikohet përplasje e madhe? Ristani: Nesër shkojmë në selinë e PD-së, Bashën e nxjerrim me polici

Mbërritja e komisionit të ngritur në Kuvendin e mbajtur nga ish-kryeministri Sali Berisha në seinë e Partisë Demokratike mund të shoqërohet me përplasje mes demokratëve. Arben Ristani, i ftuar në “Çim Peka Live” tha se…

Kryesore
Berisha përgjigjet flakë për flakë/‘Plas bombën’ për Lulzim Bashën: Ja për çfarë e ke përdorur PD-në deri më sot

Berisha përgjigjet flakë për flakë/‘Plas bombën’ për Lulzim Bashën: Ja për çfarë e ke përdorur PD-në deri më sot

Ish-kryeministri Berisha i është përgjigjur flakë për flakë kryedemokratit Lulzim Basha duke treguar se si e ka përdorur deri më sot selinë blu. Sipas Berishës mbledhja e nesërme e Këshillit Kombëtar është thjesht qesharake. Postimi…