Tag: Shqiperia

Kryesore
“A duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut për negociatat?”, Rama pyet shqiptarët

“A duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut për negociatat?”, Rama pyet shqiptarët

Pyetja e 11 e Këshillimit Kombëtar të prezantuar nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama ka të bëjë me ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në lidhje me hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE.…

Bota
Kërcënon hapur njeriu i Vladimir Putin/Çfarë po përgatitet për Shqipërinë dhe Kosovën…

Kërcënon hapur njeriu i Vladimir Putin/Çfarë po përgatitet për Shqipërinë dhe Kosovën…

Moska “ndan” plotësisht “shqetësimin” për fanatizmin e disave në Prishtinë dhe Tiranë dhe synimin e tyre për të krijuar të ashtuquajturën “Shqipëri e Madhe” përmes bashkimit të “dy shteteve shqiptare” në Ballkan, sipas Ministrisë së…

Kryesore
Majlinda Bregu: Ky është një lajm i mirë…

Majlinda Bregu: Ky është një lajm i mirë…

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka dhënë një lajm të mirë. Ajo e konsideroi ecurinë e nismës “Fol si n’shpi”, si një histori suksesi ku ndau edhe shifrat e trafikut…

Kryesore
Rama përqafon Erdoganin, shihni se çfarë ka ndodhur në Rinas (VIDEO)

Rama përqafon Erdoganin, shihni se çfarë ka ndodhur në Rinas (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, ka përcjellë në aeroportin e Rinasit, Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ajo që u vu re në këtë takim përshëndetës teksa Erdogan largohej nga Tirana pas vizitës një ditore, ishte përqafimi…

Kryesore
(VIDEO) Shikoni çmendurinë shqiptare/”Erdogani tha me gojë Shqipërinë do ta ndihmojë, na u gjend pranë porsi nëna për evlanë”, grupi polifonik i thur vargje presidentit turk

(VIDEO) Shikoni çmendurinë shqiptare/”Erdogani tha me gojë Shqipërinë do ta ndihmojë, na u gjend pranë porsi nëna për evlanë”, grupi polifonik i thur vargje presidentit turk

Një grup polifonik Gjergj Arjaniti-Mallakastër i kanë dedikuar një këngë Erdogan. Ata ndodhen në Laç ku do të mbahet dhe ceremonia e dorëzimit 520 apartamenteve që janë ndërtuar me financim te qeverisë turke. Vargjet e…

Bota
Erdogan: Shqipëria qendra e marrëdhënieve të Turqisë në Ballkan

Erdogan: Shqipëria qendra e marrëdhënieve të Turqisë në Ballkan

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e konsideron Shqipërinë si miken dhe aleaten më të rëndësishme në Ballkan. Para vizitës në Shqipëri, kreu i shtetit turk thotë se beson se rritja e mirëqënies në Shqipëri përbën…

Bota
Erdogan vjen nesër në Shqipëri/ Nga ceremonia e pritjes te vizita në Laç, publikohet axhenda zyrtare

Erdogan vjen nesër në Shqipëri/ Nga ceremonia e pritjes te vizita në Laç, publikohet axhenda zyrtare

Pak orë nga vizita në Shqipëri e presidenti te Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, zbardhet axhenda e turit të tij të takimeve. Mësohet se presidenti Erdogan do të pritet në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit nga kryeministri…

Kryesore
Dalin detajet /Si u shkundën nga tërmeti Shqipëria dhe Greqia, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Dalin detajet /Si u shkundën nga tërmeti Shqipëria dhe Greqia, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 është ndjerë në tre vende duke nisur nga Greqia, Maqedonia e Veriut dhe deri në Shqipëri. Sipas Institutit Gjeodinamik dhe Observatorit Kombëtar të Athinës tërmeti ka rënë në…

Kryesore
Bujar Nishani nxjerr pamjet e rënda: Ndodh për herë të parë në historinë e Shqipërisë

Bujar Nishani nxjerr pamjet e rënda: Ndodh për herë të parë në historinë e Shqipërisë

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar ditën e djeshme në selinë blu. Nishani ka publikuar foto të protestuese të plagosur dhe të shtrirë përtokë nga gazi lotsjellës. Ai shkruan se…

Bota
Përfiton edhe Shqipëria, Franca dhe KE nisin bashkëpunimi për Ballkanin Perëndimor

Përfiton edhe Shqipëria, Franca dhe KE nisin bashkëpunimi për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se shteti i tij gjatë kryesimit të Presidencës së bllokut evropian do të punojë së bashku me Komisionin Evropian edhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Këto komente Macron…