Aksident i rëndë në tunelin e Kalimashit, dyshohet për një të vdekur dhe…

Një aksident i rëndë është regjistruar në tunelin e Kalimashit, ndërsa dyshohet për të vdekur.

Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë 3 persona janë plagosur dhe një dyshohet se ka vdekur.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur aksidenti i rëndë.

Kukës/ Informacion paraprak

Më datë 07.01.2022, në brendësi të tunelit të Kalimashit janë përplasur dy automjete, me drejtues shtetasit Gj.M., banues në Shkopet dhe N.Z., banues në Kosovë.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë pasagjerja E.S., banuese në Shkopet, si dhe janë plagosur 4 shtetas të tjerë, të cilët janë transportuar në spitalin e Kukësit.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Njësisë për Sigurisë Rrugore të autostradës Kalimash- Morinë, ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *