Tag: PD

Kryesore
Myslim Murrizi: Dy javë zgjati tallja e tra***t e mazhorancës me 2-3 trapa deputetë të PD, tani do votojnë si dele Presidentin e Ramës

Myslim Murrizi: Dy javë zgjati tallja e tra***t e mazhorancës me 2-3 trapa deputetë të PD, tani do votojnë si dele Presidentin e Ramës

Ditën e sotme opozita anuloi mbledhjen e Grupit Parlamentar, duke u tërhequr nga propozimi i një emri për raundin e dytë që do të zhvillohet në seancën e radhës në Kuvend. Ish-deputeti Myslim Murrizi ka…

Kryesore
“Basha po lëpin plagët”, Patozi: Ish-kryetari i PD-së kartë e djegur politike, po menaxhon humbjen

“Basha po lëpin plagët”, Patozi: Ish-kryetari i PD-së kartë e djegur politike, po menaxhon humbjen

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka folur mbrëmjen e sotme edhe për ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ku thotë se është një kartë e djegur politike Patozi tha se Basha e ka të pamundur…

Kryesore
“Ky është një lajm i keq!”/ Gary Kokalari bën paralajmërimin e fortë për Ilir Metën: Nëse Sali Berisha bëhet kryetar, PD e vdekur! SHBA-të kanë të gjitha provat për të

“Ky është një lajm i keq!”/ Gary Kokalari bën paralajmërimin e fortë për Ilir Metën: Nëse Sali Berisha bëhet kryetar, PD e vdekur! SHBA-të kanë të gjitha provat për të

Nëse Berisha rikthehet kryetar, PD do të jetë një parti e vdekur politikisht. Ky është qëndrimi i fortë i aktivistit shqiptaro-amerikan Gary Kokalari. Në një intervistë për median shqiptare, Kokalari thotë se Shtetet e Bashkuara…

Kryesore
GJKKO i sekuestroi pasuritë, deputetit të PD-së “nuk i intereson”, shfaqet në…(FOTO)

GJKKO i sekuestroi pasuritë, deputetit të PD-së “nuk i intereson”, shfaqet në…(FOTO)

Deputeti Kasem Mahmutaj, të cilit Gjykata e Posaçme i konfiskoi pasuritë, i është bashkuar mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së.

Kryesore
“Mashtrues ordiner dhe fundërrine”- Bardhi i përgjigjet Murrizit: Si Berisha po fsheh ata që kanë probleme me drejtësinë, mos u habisni kur…

“Mashtrues ordiner dhe fundërrine”- Bardhi i përgjigjet Murrizit: Si Berisha po fsheh ata që kanë probleme me drejtësinë, mos u habisni kur…

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur Myslim Murrizit pas akuzave të këtij të fundit. Bardhi shprehet se po i trajtojnë demokratët si njerëz pa memorie, ndërsa shton se tashmë kushdo që ka…

Kryesore
“Keni afat deri të dielën”, Enkelejd Alibeaj menjëherë pas përfundimit të mbledhjes u dërgon mesazh deputetëve

“Keni afat deri të dielën”, Enkelejd Alibeaj menjëherë pas përfundimit të mbledhjes u dërgon mesazh deputetëve

Një ditë para Këshillit Kombëtar të PD-së, në cilësinë e kreut të grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj i ka dërguar një mesazh deputetëve demokratë. Përmes sekretarit të grupit parlamentar, Arbi Agalliu, i ka kujtuar deputetëve që…

Kryesore
Saimir Korreshi zbulon prapaskenat e mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD: Nuk pati debate, edhe Salianji ishte dakord që…

Saimir Korreshi zbulon prapaskenat e mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD: Nuk pati debate, edhe Salianji ishte dakord që…

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Frontline” ku dha edhe detaje nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PD të mbajtur ditën e sotme. Korreshi tha se nuk…

Kryesore
“Ça ishte ajo? E ça pastaj?”, Enkelejd Alibeaj injoron hapur fare Sali Berishën: Ka shumë çështje të tjera të rëndësishme

“Ça ishte ajo? E ça pastaj?”, Enkelejd Alibeaj injoron hapur fare Sali Berishën: Ka shumë çështje të tjera të rëndësishme

Enkelejd Alibeaj, para nisjes së mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD dha një deklaratë për mediat. Teksa u pyet për faktin se ai nuk njihet nga grupi i Rithemelimit dhe se është shkarkuar në Kuvendin…

Kryesore
VIDEO-REPLIKAT/ “Më kërkove punë, të kesh turp o i pafytyrë “, sherr në studion e emisionit mes demokratëve

VIDEO-REPLIKAT/ “Më kërkove punë, të kesh turp o i pafytyrë “, sherr në studion e emisionit mes demokratëve

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD Endira Bushati dhe analisti Nebil Çika kanë janë zënë në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24. Debati i ashpër u zhvillua pasi sipas Bushatit, në kohën…

Kryesore
“Doktori duhet të ngjisë një ‘malore’”/ Zhvillimet më të fundit politike në vend, Zheji parashikon çfarë e pret PD-në dhe gabimin e madh që ka bërë LSI: Një aventurë e rrezikshme!

“Doktori duhet të ngjisë një ‘malore’”/ Zhvillimet më të fundit politike në vend, Zheji parashikon çfarë e pret PD-në dhe gabimin e madh që ka bërë LSI: Një aventurë e rrezikshme!

Analisti Artur Zheji duke komentuar zhvillimet brenda PD-së, u shpreh sot në emisionin ‘Pikat mbi i’ se Berisha duhet të ngjisë një ‘malore’ të madhe për të bashkuar demokratët, dhe për t’iu hequr figurativisht deputetëve…