Category: Kryesore

Kronikë
“Do kemi dimër të vështirë”/ Publikimi i e-maileve të kreut të SHISH, Artan Hoxha: Na kanë shpartalluar

“Do kemi dimër të vështirë”/ Publikimi i e-maileve të kreut të SHISH, Artan Hoxha: Na kanë shpartalluar

Gazetari Artan Hoxha ka folur ditën e sotme për publikimin e e-maileve të kreut të SHISH Helidon Bendo nga ana e hakerave iranianë. Hoxha u shpreh se hakerat publikojnë të dhëna çdo fillim jave duke…

Kryesore
Belinda Balluku fundos Shqipërinë me 100 milionë euro në Arbitrazh për Koncesionin e Kontejnerëve

Belinda Balluku fundos Shqipërinë me 100 milionë euro në Arbitrazh për Koncesionin e Kontejnerëve

Ndërprerja e njëanshme e koncesionit të terminaleve të Portit të Durrësit nga ana e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë mund t’u kushtojë shqiptarëve mbi 100 milionë euro gjobë. Arbitrazhi ndërkombëtar i Bankës Botërore, ku Kurum…

Kryesore
“SPAK po kthehet në seksion të qeverisë”/ Kryemadhi për inceneratorin e Tiranës: Po furnizojmë llogaritë e skemës korruptive me lekët shqiptarëve

“SPAK po kthehet në seksion të qeverisë”/ Kryemadhi për inceneratorin e Tiranës: Po furnizojmë llogaritë e skemës korruptive me lekët shqiptarëve

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi thotë se Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nuk ka fuqi që të thërrasë për të dëshmuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj për…

Kryesore
Apeli kthen në qeli ish-deputetin socialist të akuzuar për korrupsion

Apeli kthen në qeli ish-deputetin socialist të akuzuar për korrupsion

Trupi gjykues monokratik i përbërë nga gjyqtarja, Ilirjana Olldashi vendosi masën e sigurimit personal me efekt shtrëngues “arrest në burg” ndaj të hetuarit Alqi Bllako ndërkohë që rrëzoi kërkesën e tij për ta zëvendësuar atë.…

Kryesore
(VIDEO) “Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit”- Rama sherr me deputetët e opozitës: Jeni të pafytyrë, pa din e iman

(VIDEO) “Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit”- Rama sherr me deputetët e opozitës: Jeni të pafytyrë, pa din e iman

Futja me procedurë të përshpejtuar e pr.ligjit për Portin e Durrësit ka futur në sherr kryeministrin Rama dhe deputetët e opozitës. Rama i konsideroi ligjvënësit demokratë si të pafytyrë që nuk dinë se  çfarë bëjnë.…

Kryesore
Grida Duma la mandatin, shkrihen në lot deputetët e tjerë (VIDEO&FOTO)

Grida Duma la mandatin, shkrihen në lot deputetët e tjerë (VIDEO&FOTO)

Grida Duma la sot mandatin e deputetes pasi tha se kishte kaluar një periudhë shumë të vështirë gjatë kohëve të fundit. Ajo akuzoi politikën për goditje nën brez, se ishin sjellë si hiena dhe se…

Kronikë
Arben Kraja del në konferencë urgjente: Grupet kriminale janë bërë shumë të egra dhe kanë…

Arben Kraja del në konferencë urgjente: Grupet kriminale janë bërë shumë të egra dhe kanë…

Gjatë një konferencë të ditës së sotme, kreu i Prokurorisë së Posaçme (SPAK) Arben Kraja ka deklaruar për “Krimin e Organizuar ndërkombëtar” se grupet kriminale shqiptare janë bërë shumë më të rrezikshme, dhe kanë ndryshuar…

Kryesore
“Rama e ka vendin në burg, të paktën 50-vite”- Berisha: Të përgatitemi t’i japim përgjigjen armikut

“Rama e ka vendin në burg, të paktën 50-vite”- Berisha: Të përgatitemi t’i japim përgjigjen armikut

Ish-kryeministri Berisha mbajti këtë të hënë një takim me demokratët e Njësisë numër 9 në Tiranë. Në fjalën e tij Berisha theksoi se korrupsioni i qeverisë Rama është galopant. Ai tah se me të gjithë…

Kronikë
“X shumëzim për 17 kg”/ Artan Hoxha zbulon sekretin e arkave me kokainë nga Ekuadori: Si ta gjeni sasinë…Furnitorët janë seriozë

“X shumëzim për 17 kg”/ Artan Hoxha zbulon sekretin e arkave me kokainë nga Ekuadori: Si ta gjeni sasinë…Furnitorët janë seriozë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka reaguar lidhur me kapjen e 33.5 kilogram kokainë në Portin e Durrësit pak ditë më parë. Përmes një postimi në Facebook, Hoxha thotë se sa herë që të dalin arka…

Kryesore
“Spiunët në Gramsh…”/ Ervin Karamuço zbardh skenarët e forta të rusëve: Ju tregoj qëllimin e Putinit

“Spiunët në Gramsh…”/ Ervin Karamuço zbardh skenarët e forta të rusëve: Ju tregoj qëllimin e Putinit

Eksperti për çështjet e sigurisë, Ervin Karamuço ishte i ftuar këtë të hënë në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ku foli për planet ruse për të sulmuar digat në Kherson. Këtë strategji ai e lidh këtë…