Category: Kryesore

Kryesore
VIDEO/ Berisha paralajmëron skenarin e protestës së radhës: Ua tregoj unë çfarë do të bëj brenda vitit

VIDEO/ Berisha paralajmëron skenarin e protestës së radhës: Ua tregoj unë çfarë do të bëj brenda vitit

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi se shumë shpejt në Kuvend do të vijë të flasë populli opozitar duke iu referuar deklaratave të bëra në protestën e 12 Nëntorit. Ai tha se protesta e radhës do të…

Kryesore
Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten këtu

Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten këtu

Shkrimtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka nuk mbajti dot lotët kur kolegia Grida Duma njoftoi lënien e mandatit të deputetit. E ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Goca dhe Gra”, Açka u pyet…

Kronikë
“Hajde në Fushë Kuqe se kam lajmin e vitit”, Lala tregon si e mori vesh për Vis Martinajn: Isha me pushime, shkova për 2 orë. Kam video

“Hajde në Fushë Kuqe se kam lajmin e vitit”, Lala tregon si e mori vesh për Vis Martinajn: Isha me pushime, shkova për 2 orë. Kam video

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala ka treguar se si e ka mësuar lajmin për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë Ervis Martinaj, i cili u bë kryefjala e mediave gjatë verës. Lala tregon se kur…

Kryesore
VIDEO/Erion Veliaj gënjen edhe Papa Françeskun,   bën mashtrimin e madh në mes të Vatikanit

VIDEO/Erion Veliaj gënjen edhe Papa Françeskun, bën mashtrimin e madh në mes të Vatikanit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka mashtruar edhe Papa Françeskun, duke i bërë të ditur këtij të fundit se ishte ai që organizoi pritjen e tij në Tiranë në vitin 2014. Ndërkohë që…

Kryesore
Sali Berisha kërcënon me “vdekje” gjyqtarët e dosjes së PD-së

Sali Berisha kërcënon me “vdekje” gjyqtarët e dosjes së PD-së

Sali Berisha në intervistën e dhënë në televizionin e familjes së vet, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama dhe drejtësinë, sa i përket statutit të PD që ndodhet për gjykim në Gjykatën e Apelit. Vendimi i…

Kryesore
“41 Sekretet”- Ben Blushi: Bashkë me Andi Bushatin vodhëm numrin e Enver Hoxhës dhe e shpërndamë në klasë! Si u ngrit shteti ‘në këmbë’…

“41 Sekretet”- Ben Blushi: Bashkë me Andi Bushatin vodhëm numrin e Enver Hoxhës dhe e shpërndamë në klasë! Si u ngrit shteti ‘në këmbë’…

Botimi më i fundit i Ben Blushit i titulluar “41 Sekretet” do të jetë nga nesër në stendat e panairit të librit në Pallatin e Kongreseve. Pjesë të librit, Blushi ka zgjedhur të bëjë edhe…

Kronikë
‘Prona, apartamente, makina’, GJKKO konfiskon pasuritë e “të fortit” në Durrës (Emri)

‘Prona, apartamente, makina’, GJKKO konfiskon pasuritë e “të fortit” në Durrës (Emri)

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka konfiskuar 11 pasuri të Roland Domit, i dënuar në Itali për grup kriminal, drogë dhe prostitucion. Në listën e pronave që konfiskohen janë…

Kronikë
Toni, Rei dhe Fatmiri/ Dy informatorë të Policisë së Shtetit fusin në grackë një ‘koleg‘

Toni, Rei dhe Fatmiri/ Dy informatorë të Policisë së Shtetit fusin në grackë një ‘koleg‘

Interesante për një skenar filmash. E tillë është dosja hetimore ndaj dy informatorëve të policisë së shtetit, të cilët tentuan të fusin në grackë një informator të tretë duke inskenuar shitje të kokainës. Dosja ka…

Ekonomi-Biznes
Balluku jep 320 mln euro koncesion/Rruga Lekaj-Fier, 7 mln euro/km për zgjerim, 35 vite kalim me pagesë

Balluku jep 320 mln euro koncesion/Rruga Lekaj-Fier, 7 mln euro/km për zgjerim, 35 vite kalim me pagesë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka shpallur fituesin e kontratës së radhës koncesionare për ndërtimin, operimin dhe mirëmbajtjen e aksit rrugor Lekaj-Fier. Fitues ka dalë bashkimi i shoqërive Fusha sh.p.k dhe disa kompani të tjera,…

Kryesore
“Ka aksione në portin e Durrësit me Ramën”, reagon ashpër Lulzim Basha: “Non grata” hap thesin e mashtrimeve sa herë që…

“Ka aksione në portin e Durrësit me Ramën”, reagon ashpër Lulzim Basha: “Non grata” hap thesin e mashtrimeve sa herë që…

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të bëra nga pasardhësi i tij Sali Berisha më herët gjatë ditës së sotme rreth Portit të Durrësit. Ndërsa e cilëson ish-kryeministrin thjesht si “non…