Category: Kronikë

Kronikë
Gjendet një person i pajetë në Vlorë, dyshimet e para të policisë

Gjendet një person i pajetë në Vlorë, dyshimet e para të policisë

Një 72-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e saj në lagjen “Pavarësia” në Vlorë. Policia raporton personi me inicialet R.P  ka vdekur nga shkaqe natyrale, pasi nuk ka shenja dhune në trupin e saj.…

Kronikë
Masakra e Lushnjës, GJKKO jep vendimin për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Masakra e Lushnjës, GJKKO jep vendimin për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Anterio Kaloshi dhe Orges Bilbili janë dënuar me burgim të përjetshëm nga GJKKO, në lidhje me ngjarjen e rëndë të vitit 2017, që njihet si “Masakra e Lushnjes”. Bilbili dhe Kaloshi u akuzuan se si…

Kronikë
Gjendet një 56-vjeçar pa shenje jetë në Pogradec, dyshimet e para të policisë

Gjendet një 56-vjeçar pa shenje jetë në Pogradec, dyshimet e para të policisë

Një 56 vjeçar është gjetur i pajetë në fshatin Zagorçan të Pogradecit. Blutë njoftojnë se viktimës nuk i janë gjetur shenja dhune në trup, ndërsa dyshohet se mund të ketë humbur jetën nga infarkti në…

Kronikë
Aksident në Manzë, raportohen të lënduar

Aksident në Manzë, raportohen të lënduar

Një aksident është shënuar mesditën e sotme në Manzë. Sipas informacionit të dhënë nga policia mësohet se automjeti me drejtues shtetasin V.K. ka përplasur një motomjet me drejtues shtetasin B.Q. Ky i fundit ndodhet nën…

Kronikë
I nguli thikën 20-vjeçares në Tiranë, sherri mes vajzave për një djalë

I nguli thikën 20-vjeçares në Tiranë, sherri mes vajzave për një djalë

Tashmë është bërë mëse e zakonshme që sherret në rrugë të ndodhin edhe mes vajzave. Një ngjarje e rëndë ndodhi së fundmi në Tiranë, ku një 18-vjeçare goditi me thikë një 20-vjeçare. Ndërkohë, tashmë është…

Kronikë
(VIDEO) Mesazhi/ Kërcënohet Armand Duka: O kur***v* jep dorëheqjen ose do hash 60 plumba…

(VIDEO) Mesazhi/ Kërcënohet Armand Duka: O kur***v* jep dorëheqjen ose do hash 60 plumba…

Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka folur përsëri për shpërthimin e tritolit të vendosur në banën e tij. Duka tha se nuk ka pasur dëme të mëdha, por është dëmtuar dera. Presidentit…

Kronikë
Gazetari Jul Kasapi flet me emra: Ky është shqiptari i vetëm që doli i gjallë nga “lufta” e drogës në Ekuador

Gazetari Jul Kasapi flet me emra: Ky është shqiptari i vetëm që doli i gjallë nga “lufta” e drogës në Ekuador

Gazetari Julian Kasapi rrëfeu mbrëmjen e sotme emrin e të vetmit shqiptar të mbetur gjallë nga “lufta” e drogës në Ekuador. Ai tha në “Open” se shqiptarët kanë zgjedhur tregun latin për shkak të pasurimit…

Kronikë
Ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador, gazetari jep detajet: Njihej si “Pikja”, nuk ishte ushtar. Ja roli i tij në trafikun e drogës

Ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador, gazetari jep detajet: Njihej si “Pikja”, nuk ishte ushtar. Ja roli i tij në trafikun e drogës

Gazetari Elton Qyno ka folur për ekzekutimin e 34-vjeçarit Ergys Dasho teksa po darkonte në një restorant në Ekuador. Në emisionin “Open” tha se rasti i ekzekutimit të tij është i përsëritur pasi ka ndodhur…

Kronikë
Adoleshenti vrau vëllanë e vrasësit të babait të tij, kryetari i pajtimit të gjaqeve në Lezhë: Nuk e prisnim, çfarë më tha viktima para ngjarjes 13 vite më parë

Adoleshenti vrau vëllanë e vrasësit të babait të tij, kryetari i pajtimit të gjaqeve në Lezhë: Nuk e prisnim, çfarë më tha viktima para ngjarjes 13 vite më parë

Kryetari i misionit të pajtimit të gjaqeve në Lezhë, Pjetër Gjoka ka folur ditën e sotme në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Lezhën, ku një adoleshent 17-vjeçarar, i identifikuar si Florian Pervathi vrau…

Kronikë
Ekzekutimi i mikut të Çapajve të Elbasanit, gazetarja zbulon detaje të reja: E vërteta u zbulua nga shenjat e…

Ekzekutimi i mikut të Çapajve të Elbasanit, gazetarja zbulon detaje të reja: E vërteta u zbulua nga shenjat e…

Autoritetet belge ende nuk kanë një pistë konkrete për ekzekutimin e shqiptarit Bledar Muça, i njohur nga drejtësia shqiptare si “krahu i djathtë” i fisit Çapja në Elbasan dhe i akuzuar, hetuar e dënuar. Në…