Category: Kronikë

Kronikë
Ekzekutimi i 34 vjeçarit shqiptar ngre ‘në këmbë’ Ekuadorin, kamera për njohjen e fytyrës në çdo cep të qytetit Guayaquil për kapjen e vrasësve me pagesë

Ekzekutimi i 34 vjeçarit shqiptar ngre ‘në këmbë’ Ekuadorin, kamera për njohjen e fytyrës në çdo cep të qytetit Guayaquil për kapjen e vrasësve me pagesë

Vrasja e 34 vjeçarit shqiptar Ergys Dashi ka ngritur në këmbë autoritetet lokale dhe qendrore në Ekuador. Presidenti i Ekuadorit Guillermo Lasso ka zhvilluar një takim me kryebashkiaken e Guayaquilit Cynthia Viteri dhe drejtuesit e…

Kronikë
E vrau dhe e hodhi në kanal, zbulohet arsyeja e pabesueshme pse autori ekzekutoi 64-vjeçaren: E gjithë tragjedia ndodhi për cjapin

E vrau dhe e hodhi në kanal, zbulohet arsyeja e pabesueshme pse autori ekzekutoi 64-vjeçaren: E gjithë tragjedia ndodhi për cjapin

Të pabesueshme shkaqet që çuan në vrasjen e 64-vjeçares Fatime Suli nga Fetah Marra pak ditë më parë në Kuçovë. Sipas dëshmisë së dhënë prej tij në prokurori, shkaku ka nisur për një borxh 6…

Agora Video
Artan Hoxha publikon videon e ekzekutimit të Ergys Dashit në Ekuador: Tregohet e qartë e gjithë skena e krimit dhe sulmi ndaj vrasësit

Artan Hoxha publikon videon e ekzekutimit të Ergys Dashit në Ekuador: Tregohet e qartë e gjithë skena e krimit dhe sulmi ndaj vrasësit

Ergys Dashi u ekzekutua mbrëmjen e së shtunës në  Guayaquil të Ekuadorit me një plumb në kokë. Autori, i cili mbante në dorë një buqetë me lule, vjen me vrap në drejtim të tryezës ku…

Kronikë
Kush është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador/ U arrestua në Itali si një nga ‘kokat’ e organizatës së frikshme kriminale, lidhja me mafian italiane e deri tek vrasja e tij

Kush është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador/ U arrestua në Itali si një nga ‘kokat’ e organizatës së frikshme kriminale, lidhja me mafian italiane e deri tek vrasja e tij

Një operacion masiv i policisë italiane vuri në pranga 32 persona në 18 shtator të vitit 2014 duke goditur një organizatë kriminale e trafikut të drogës e cila drejtohej nga shqiptarët, midis tyre edhe Ergys…

Kronikë
PAMJE TË RËNDA/ I shtrirë në tokë dhe i gjakosur, publikohen fotot të Ergys Dashit nga vendngjarja

PAMJE TË RËNDA/ I shtrirë në tokë dhe i gjakosur, publikohen fotot të Ergys Dashit nga vendngjarja

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e 34 vjeçarit shqiptar, Ergys Dashi në Ekuador. Në mediat ekuadoriane kanë publikuar pamjet e restorantit ku u qëllua shqiptari teksa ku i fundit shihet i…

Kronikë
Ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë krahu i djathtë i Ardian dhe Florenc Çapjas

Ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë krahu i djathtë i Ardian dhe Florenc Çapjas

Një atentat ka ndodhur në Belgjikë mbrëmjen e kaluar. “News 24” raporton se është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin Antwerp Bledar Muça. Ky i fundit njihet si krahu i djathtë i Ardian dhe Florenc…

Bota
Lidhjet me kunatin e Lul Berishës dhe Eldi Dizdari, kush është 34-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me breshëri plumbash në Ekudador

Lidhjet me kunatin e Lul Berishës dhe Eldi Dizdari, kush është 34-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me breshëri plumbash në Ekudador

Mbrëmjen e së shtunës, i është bërë atentat në një restorant në qytetin Guayaquil të Ekuadorit 34-vjeçarit shqiptar Ergys Dashit. Pista që po heton policia ekuadoriane është ajo e trafikimit të drogës, pasi dhe në…

Kronikë
VIDEO/Sherr, plumba dhe gjak. Ja momenti kur u qëlluan dy shqiptarët në Greqi

VIDEO/Sherr, plumba dhe gjak. Ja momenti kur u qëlluan dy shqiptarët në Greqi

Mediat greke kanë publikuar pamjet e momentit të sherrit në një furrë buke në Voula të Athinës ku u qëlluan me armë zjarri dy shqiptarë, të cilat ndodhen në spital. Gjithashtu nga ngjarja mbeti i…

Kronikë
Arrestohet prifti, përdhunoi 16-vjeçaren shqiptare për 4 vite rresht, ja çfarë i gjeti policia në kompjuter

Arrestohet prifti, përdhunoi 16-vjeçaren shqiptare për 4 vite rresht, ja çfarë i gjeti policia në kompjuter

Një prift grek 37-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka përdhunuar një 16-vjeçare shqiptare. Ka qenë denoncimi i të miturës, e cila u ka thënë hetuesve se makthi i saj ka nisur që në moshën…

Kronikë
Lëvizje e befasishme në dosjen ‘Hajdari’/Ja çfarë po ndodh me Izet Haxhinë

Lëvizje e befasishme në dosjen ‘Hajdari’/Ja çfarë po ndodh me Izet Haxhinë

Mbrojtja e ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia ka kërkuar më shumë kohë për t’u përgatitur për diskutimin përfundimtar të çështjes. Seanca e sotme gjyqësore për vrasjen e deputetit të Partisë Demokratike është vendosur që…