VIDEO/ Shikoni si nxjerr pistoletën, futet në agjenci dhe ikën me qetësi, dalin pamjet e vrasjes së dyfishtë në Tiranë

Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë së një biznesi në zonën ku ndodhi ngjarja, duket autori i cili ecën normalisht, dhe sapo afrohet pranë derës nxjerr nga xhepi një objekt në dukje armë zjarri dhe futet brenda.

Kur kanë kaluar disa sekonda, ai del sërish nga agjencia turistike e cila administrohej nga i vëllai dhe bashkëshortja e tij, qetësisht si të mos ketë ndodhur asgjë.

Sapo ai largohet për disa metra një person në zonë i cili mund të ketë dëgjuar të shtënat, afrohet në biznesin ku ndodhi ngjarja dhe pasi sheh brenda tij del jashtë me shpejtësi duke njoftuar pjesën tjetër të kalimtarëve.

Kanë qenë ata që kanë njoftuar policinë për ngjarjen e rëndë, e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes. Pas më shumë se dy orësh policia bëri të mundur arrestimin e autorit në rrugën “5 Maji” ku ndodhej me të shoqen dhe njërin nga fëmijët e tij.

Në aksion për kapjen e tij janë angazhuar edhe forcat RENEA.Kjo pasi autori ka qenë i armatosur dhe dyshohet se është radikalist.

Leave a Reply

Your email address will not be published.