Tag: prokuroria

Kryesore
Aksidenti i pazakontë në Tiranë, Prokuroria nis hetimet, ja çfarë dyshohet

Aksidenti i pazakontë në Tiranë, Prokuroria nis hetimet, ja çfarë dyshohet

Prokuroria është duke hetuar për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit të pazakontë në Tiranë, ku një autobus i linjës së “Unazës” u përplas me një veturë duke përfunduar në lumin Lanë. Çështja është regjistruar si…

Kryesore
Protesta e dhunshme/Prokuroria bën lëvizjen e befasishme ndaj Bashës dhe Berishës

Protesta e dhunshme/Prokuroria bën lëvizjen e befasishme ndaj Bashës dhe Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha  do të merren në pyetje pas akteve të dhunshme në protestën e 8 janarit. Lajmi konfirmohet nga burime të Panorama.al, ku mësohet se organi i…

Kronikë
Kapet mat pedofili në Tiranë, si e futi në kurth prokuroria, “karremi” që përdori

Kapet mat pedofili në Tiranë, si e futi në kurth prokuroria, “karremi” që përdori

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një pedofil me origjinë nga Dibra, por banues në Gjirokastër. Ai u kap në flagrancë nga policia në qendër të kryeqytetit, pasi ishte në tentativë për të abuzuar…

Kronikë
Vrasja e nxënësve në Kosovë/Prokuroria e Shtetit lëshon njoftimin urgjent

Vrasja e nxënësve në Kosovë/Prokuroria e Shtetit lëshon njoftimin urgjent

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, njofton se Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë, së bashku me Zëvendës-kryeprokurorin e kësaj prokurorie dhe prokuroren kujdestare të Departamentit të Krimeve të Rënda, kanë dalë…

Kryesore
Prokuroria zbardh dosjen e ‘frikshme’ të Tom Doshit

Prokuroria zbardh dosjen e ‘frikshme’ të Tom Doshit

Shtetasi Tom Doshi, Rezulton të ketë qenë person nën hetim apo I akuzuar për kryerje të veprës penale: Plagosjes së rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim dhe sjellje e padenjë në shoqëri.Organizimit dhe pjesëmarrjes…

Kronikë
Mbyllen hetimet për “Kostandin Kacifas”! Prokuroria zbulon të fshehtat e dosjes së bujshme

Mbyllen hetimet për “Kostandin Kacifas”! Prokuroria zbulon të fshehtat e dosjes së bujshme

Tre vite nga ngjarja e rëndë në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ku Kostandin Kacifas, mbeti i vdekur me dy plumba kallashnikovi, prokuroria e Gjirokastrës, vendos të pushojë hetimet.  Kërkesa i është referuar gjykatës së Gjirokastrës nga…