Tag: qytetaret

Bota
Do plasë lufta? Zbardhen thirrjet alarmuese për largim të qytetarëve nga Ukraina

Do plasë lufta? Zbardhen thirrjet alarmuese për largim të qytetarëve nga Ukraina

Shqetësimet po vijnë gjithnjë e në rritje për situatën e krijuar në Ukrainë ku çdo lëvizje nga të dyja palët duke sikur sjell “erë baruti”, Shpërthimet, zjarret, sirenat dhe urdhrat e mobilizimit nga separatistët rusë…

Kryesore
“Kur e pi gjithë bota pse jo edhe ne, nuk bëhet kiameti”- Rama publikon videon për legalizimin e kanabisit

“Kur e pi gjithë bota pse jo edhe ne, nuk bëhet kiameti”- Rama publikon videon për legalizimin e kanabisit

Qytetarët shqiptarë janë pyetur në formularin e Këshillimit Kombëtar lidhur me çështjen nëse duhet apo jo të legalizohet kanabisi. Kryeministri Edi Rama, ka shpërndarë në facebook videon, ku tregohet se si janë përgjigjur disa nga…

Kryesore
“Na mbyte! Nafta 2 mijë lekë, jemi me rroga ne jo si ju pushtetarët”, revoltohet qytetari, ja si përgjigjet Rama

“Na mbyte! Nafta 2 mijë lekë, jemi me rroga ne jo si ju pushtetarët”, revoltohet qytetari, ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Rama ka replikuar në facebook me një komentues në lidhje me rritjen e çmimit të naftës. Në një postim të kryeministrit mbi përfundimin e procesit të Rindërtimit në Golem, komentuesi i tërheq vëmendjen shefit…

Kryesore
Qytetari e pyet për rritjen e çmimit të naftës, ja si i përgjigjet kryeministri Rama

Qytetari e pyet për rritjen e çmimit të naftës, ja si i përgjigjet kryeministri Rama

Një qytetar ka pyetur kryeministrin Rama në rrjetin e tij social për lajmin e fundit se  në tregun e karburanteve është vënë re një rritje e ndjeshme e çmimit të naftës, i cili ka arritur…

Kronikë
“Ndezim qiri për Mateon”/Qytetarët: Të mblidhemi para Kryeministrisë

“Ndezim qiri për Mateon”/Qytetarët: Të mblidhemi para Kryeministrisë

Vrasja makabre e të miturit Mateo Vasliu ka ngritur në këmbë të gjithë vendin. Në rrjet është kërkuar solidariteti i të gjithë qytetarëve që të mblidhen nesër para Kryeministrisë. Qytetarët do të ndezin një qiri…

Kryesore
VIDEO/Ç’po ndodh në Berat? Dhjetëra qytetarë presin në radhë për bukë të ftohta, ose bukë dyditëshe

VIDEO/Ç’po ndodh në Berat? Dhjetëra qytetarë presin në radhë për bukë të ftohta, ose bukë dyditëshe

Këto pamje të trishta vijnë nga qyteti i Beratit, mëngjesin e kësaj të enjteje. Dhjetëra qytetarë presin në radhë në një furrë buke, për bukë të ftohta. Çmimet e bukës dhe të miellit prej ditësh…

Kryesore
Qytetarët rikthehen të hënën në protestë/Zbardhen 4 kërkesat për qeverinë

Qytetarët rikthehen të hënën në protestë/Zbardhen 4 kërkesat për qeverinë

Qytetarët shqiptarë do të rikthehen sërish të protestojnë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike dhe shportës ushqimore. Ata do të rikthehen ditën e hënë, në orën 17:00. Deri në atë ditë, ata do ti…

Kronikë
Bëni kujdes! Ky është mashtrimi më i madh që po u bëhet shqiptarëve

Bëni kujdes! Ky është mashtrimi më i madh që po u bëhet shqiptarëve

Këshilli Drejtues i Dhomës Kombëtare të Përmbaruesve Gjyqësorë ka paralajmëruar të gjithë qytetarët, që të mos bien pre e mashtrimeve të kompanive që japin mikrokredi. Sipas njoftimit për mediat, theksohet se shumë qytetarëve iu është…

Kryesore
Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Mos e shit votën, mos ia dorëzo fuqinë kriminelit

Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Mos e shit votën, mos ia dorëzo fuqinë kriminelit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të mos e shesin votën. Në një status në Twitter, Kim shton se asnjë prej qytetarëve nuk duhet…