Category: Kronikë

Kronikë
VIDEO-Blinda, helikopterë dhe trupat ushtarake zbarkojnë në Tiranë/ Ja çfarë pritet të ndodhë më 23 maj

VIDEO-Blinda, helikopterë dhe trupat ushtarake zbarkojnë në Tiranë/ Ja çfarë pritet të ndodhë më 23 maj

Stërvitja “Defender 21”  do të zhvendoset drejt kryeqytetit më 23 për ta përmbyllur më pas në Kuçovë dy ditë më pas. Datat janë publikuar nga ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me anë të një video…

Kronikë
VIDEO-Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës/I riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat: Ja pse i ika policisë

VIDEO-Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës/I riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat: Ja pse i ika policisë

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë nëpërmjet rrjeteve sociale me Mirjan Dedjan, 37-vjeçarin, i cili është shoqëruar nga policia e Elbasanit për vrasjen e Everest Çakës. Ai dyshohet se është i…

Kronikë
Si u rilicensua “Regency Casino” me një prej pronarëve, mashtruesin e skemës “Gulf”

Si u rilicensua “Regency Casino” me një prej pronarëve, mashtruesin e skemës “Gulf”

Nga Ola Xama/Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit licensoi në shkelje të ligjit Regency Casino, ndërsa ndalimi që parashikon ligji i ri i lojërave të fatit nuk po frenon vendosjen e vrrullshme të kazinove…

Kronikë
Tronditet Tirana, vritet me armë 27 vjeçari

Tronditet Tirana, vritet me armë 27 vjeçari

Një tjetër vrasje ka tronditur Shqipërinë ditën e sotme. Pas ekzekutimit në Vlorë pasdite, mbrëmjen e sotme një 27-vjeçar është qëlluar me armë zjarri pistoletë, në rrethana ende të paqarta rreth orës 23:15, në rrugën…

Kronikë
Del videoja e vrasjes së frikshme/Ky është momenti kur ekzekutohet me breshëri plumbash Bledar Birçaj në Vlorë

Del videoja e vrasjes së frikshme/Ky është momenti kur ekzekutohet me breshëri plumbash Bledar Birçaj në Vlorë

Në emisionin “Opinion” është publikuar sot në mbrëmje për herë të parë në media, video e frikshme e atentatit ndaj Bledar Birçajt në Vlorë, i cili ndodhi sot paradite te zona e quajtur “Bishti i…

Kronikë
Pas kërkesës për 63 vite burg për 4 anëtarët e grupit Habilaj/SPAK kërkon konfiskimin e 22 pasurive, ja vlera marramendëse e tyre

Pas kërkesës për 63 vite burg për 4 anëtarët e grupit Habilaj/SPAK kërkon konfiskimin e 22 pasurive, ja vlera marramendëse e tyre

Pas kërkesës për 63 vite burg për 4 anëtarët e grupit Habilaj, Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka kërkuar konfiskimin e 22 pasurive  me vlerë 82.4 mln lekë. Sipas kërkesës së lëshuar nga SPAK, pasuritë që…

Kronikë
VIDEO/ Gjoba 100 mijë paund, babai i djalit: Unë ha plumbin në gjoks dhe nuk paguaj

VIDEO/ Gjoba 100 mijë paund, babai i djalit: Unë ha plumbin në gjoks dhe nuk paguaj

Pas gjobëvënies prej 100 mijë paund të një biznesmeni nga një grup që pretendon se i është shkaktuar dëm financiar meqenëse djali tij braktisi shtëpinë e hashashit në Britaninë e Madhe, autoritetet në Shqipëri po…

Kronikë
Fushë-Krujë/Plagoset me armë zjarri pronari i fasonerisë, policia ngre pika kontrolli për të kapur autorin

Fushë-Krujë/Plagoset me armë zjarri pronari i fasonerisë, policia ngre pika kontrolli për të kapur autorin

 Të shtëna me armë zjarri në Fushë Krujë! Plagoset me armë zjarri Arben Dedja, pronar i një fasonerie në Fushë Krujë. Dedja ka shkuar vetë, rreth orës 18:50, për të marrë ndihmën e parë shëndetësore…

Kronikë
“Politikanët hajdutë po zihen se kush vodhi më shumë njëri-tjetrin”/Artan Hoxha: Sa të bëhet qeveria e re, çunat e kanë magazinuar drogën

“Politikanët hajdutë po zihen se kush vodhi më shumë njëri-tjetrin”/Artan Hoxha: Sa të bëhet qeveria e re, çunat e kanë magazinuar drogën

Gazetari Artan Hoxha ka adresuar  një mesazh kundrejt të gjithë kultivuesve të drogës që të vazhdojnë punën e tyre pa u shqetësuar  pasi policia dhe qeveria e kanë mendjen të përplasen me njëri-tjetrin. Përmes një…

Kronikë
VIDEO/Flet burri që e rrahën bashkë me gruan brenda qendrës së votimit në Korçë: Na goditën djemtë e kryeplakut, shtynë nënën e sëmurë

VIDEO/Flet burri që e rrahën bashkë me gruan brenda qendrës së votimit në Korçë: Na goditën djemtë e kryeplakut, shtynë nënën e sëmurë

Burrë e grua janë goditur me karrige nga vëzhguesi i PD-së në fshatin Vashtmi në Korçë, pasi shtynë fillimisht nënën e moshuar të burrit. Burimet bëjnë me dije se vëzhguesi i PD-së i identifikuar si…