Rama: Është rritur çmimi i kanabisit në botë, shkak rënia e kultivimit në Shqipëri

Kryeministri Rama ka pohuar mbrëmjen e sotme se çmimi i kanabisit në tregun ndërkombëtar është rritur në mënyrë stratosferike.

I ftuar në emisionin ‘Zonë e lirë’, kreu i qeverisë theksoi se kishte lexuar një raport sekret që faktonte se rritja e çmimit të kanabisit ka ardhur nga rënia drastike e kultivimit të kanabisit në Shqipëri.

“Çmimi i kanabisit është rritur në tregun ndërkombëtar. Shkak për këtë është rënia drastike të kultivimit të kanabisit në Shqipëri dhe kjo ka bërë që çmimi të shkojë në stratosferë. Kjo nga dhënat konfidenciale.” – tha Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *