(VIDEO)‘Do hyjë me forcë në PD’/’Shpërthen’ Ngjela: Berishën e kapin për zverku dhe…

Avokat Spartak Ngjela ka shpjeguar nga ana procedurale se çfarë mund të me Partinë Demokratike pasi ish-kryeministri Berisha të zhvillojë Kuvendin Kombëtar me firmat e delegatëve që ka mbledhur deri më tani.

Sipas Ngjelës, mbështetësit e Berishën dhe ai vetë nuk mund të hyjnë me forcë në selinë blu pasi me vendim gjykate nxirren me forcë jashtë.

“Nëse Basha thotë që kam një lëvizje jo ligjore që po ngrihet për të krijuar destabilitet dhe nuk është personi juridik sepse nuk i ka sjellë në partinë time. Çfarë ndodh? Vjen policia dhe i nxjerr për zverku jashtë”, ka deklaruar Ngjela për News 24.

Leave a Reply

Your email address will not be published.