Tag: protesta

Bota
Pushtimi i Ukrainës/ “Nuk dua që kombi im t’i vrasë miqtë e mi”, plasin protestat kundër Putin në mbi 50 qytete ruse

Pushtimi i Ukrainës/ “Nuk dua që kombi im t’i vrasë miqtë e mi”, plasin protestat kundër Putin në mbi 50 qytete ruse

Nga Shën Pjetërburgu deri në Siberi, rusët po vazhdojnë të shprehin kundërshtimin ndaj pushtimit ushtarak të Ukrainës nga ana e vendit të tyre, teksa protestat kundër luftës janë përhapur në më shumë se 50 qytete…

Kryesore
VIDEO E DITËS! Protesta/ Vogëlushi i “rrëmben” zemrën efektivit, ‘shefi’ i puth faqen

VIDEO E DITËS! Protesta/ Vogëlushi i “rrëmben” zemrën efektivit, ‘shefi’ i puth faqen

Në momentin që një prej të miturve i drejtoi pikturën e tij një efektivi, ai e mori letrën dhe e puthi në faqe djalin e vogël. Edhe pse me uniformë veshur s’do të thotë që…

Kryesore
Çfarë po ndodh? Vijon përplasja/Ndërtesa e Qeverisë qëllohet nga protestuesit

Çfarë po ndodh? Vijon përplasja/Ndërtesa e Qeverisë qëllohet nga protestuesit

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate dhe protestuesit e tjerë kanë filluar të gjuajnë poça elektrikë dhe qirinj në drejtim të objektit të Qeverisë së Kosovës. Një veprim i tillë vjen në shenjë pakënaqësie ndaj propozimit për…

Kryesore
Armina Mevlani zbulon për herë të parë ‘përplasjen’ me Shkëlzen Berishën pasi komentoi protestën e dhunshme nga Sali Berisha në selinë e PD

Armina Mevlani zbulon për herë të parë ‘përplasjen’ me Shkëlzen Berishën pasi komentoi protestën e dhunshme nga Sali Berisha në selinë e PD

Amina Mevlani ka zbuluar se çfarë i tha partneri i saj Shkëlzen Berisha për daljen e parë tek “Goca dhe Gra”. Aty komentoi edhe protestën në PD, duke e cilësuar si anormale që të mbyllen…

Kryesore
Protesta e dhunshme/ Stresi: Do të hynim në PD dhe do i hidhnim nga kati i dytë të gjithë.  S’e kam thënë më parë, Berishën e kam…

Protesta e dhunshme/ Stresi: Do të hynim në PD dhe do i hidhnim nga kati i dytë të gjithë. S’e kam thënë më parë, Berishën e kam…

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi ka folur për protestën e 8 janarit në selinë e Partisë Demokratike. Për herë të parë, ai ka falenderuar Policinë e Shtetit për ndërhyrjen, pasi…

Kronikë
(VIDEO) Protesta e Sali Berishës për selinë e PD/ Reagon ashpër zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar

(VIDEO) Protesta e Sali Berishës për selinë e PD/ Reagon ashpër zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të…

Politikë
“Berisha nuk qetësohet, nëse nuk sheh gjak dhe viktima”, aktivistja e njohur zbërthen sinjalin që ish-kryeministri i dha Bashës para se të niste sulmin e dhunshëm

“Berisha nuk qetësohet, nëse nuk sheh gjak dhe viktima”, aktivistja e njohur zbërthen sinjalin që ish-kryeministri i dha Bashës para se të niste sulmin e dhunshëm

Aktivistja Brizida Gjikondi teksa komentoi sot në emisionin ‘Sot live në Shqipëri, protestën e dhunshme në selinë e PD-së, u shpreh se kryedemokrati Lulzim Basha u mbrojt jnë mënyrën më normale të mundshme. “Basha e…

Kryesore
Trondit Robert Papa: Ja kur do të “fundoset” Rama nga amerikanët! Basha s’vjen dot në SHBA sepse…

Trondit Robert Papa: Ja kur do të “fundoset” Rama nga amerikanët! Basha s’vjen dot në SHBA sepse…

Gazetari në SHBA, Robert Papa ka komentuar zhvillimet e forta në Partinë Demokratike. Ai ka bërë edhe një deklaratë të fortë. Sipas tij Rama atë ditë që nuk do jetë kryeministër do shpallet non grata.…

Kryesore
Deputeti i PD i shokuar: Sot partia vdiq, Basha u fundos përfundimisht me këtë akt

Deputeti i PD i shokuar: Sot partia vdiq, Basha u fundos përfundimisht me këtë akt

Deputeti i PD-së, Tomor Alizoti, që sot nuk ishte as jashtë me Sali Berishën dhe as brenda selisë me Lulzim Bashën, shprehu trishtim dhe keqardhje të madhe për situatën ku ndodhet partia më e madhe…