Tag: protesta

Kryesore
Roland Bejko rrëfen incidentin me protestuesit e Berishës: Ishin të egërsuar, shpëtova pa ndonjë thikë

Roland Bejko rrëfen incidentin me protestuesit e Berishës: Ishin të egërsuar, shpëtova pa ndonjë thikë

Incidenti i parë që ndodhi protestën e sotme në Partinë Demokratike, ishte kur protestuesit kërkonin largimin e deputetit Roland Bejko nga selia. Ai u përplas fizikisht me protestuesit mëngjesin e sotëm dhe e konsideroi të…

“Asnjë zhgënjim!” Artan Hoxha publikon pamjet: Kishte skuadër sulmi, por kishte dhe skuadron mbrojtjet

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar pamjet teksa një grup i armatosur me mjete të forta dalin nga kati i dytë i godinës së PD dhe sulmojnë protestuesit e Berishës. Postimi i plotë: Asnje zhgenjim… Ndodhi…

Kryesore
(VIDEO) PAMJE TË RENDA/ Ja si është masakruar drejtuesi demokrat nga njerëzit e Bashës

(VIDEO) PAMJE TË RENDA/ Ja si është masakruar drejtuesi demokrat nga njerëzit e Bashës

Këto pamje tronditëse tregojnë se si është dhunuar një prej protestuesve demokratë. Ai është kryetar i një grupseksioni në zonën e Kombinatit në Tiranë. Zyrtari demokrat është masakruar nga njerëzit e Lulzim Bashës. Këta të…

Kryesore
(VIDEO) Edhe Grida Duma në tarracë/Derdh lot nga gazi: Ma merrte mendja që do ndodhte kjo…

(VIDEO) Edhe Grida Duma në tarracë/Derdh lot nga gazi: Ma merrte mendja që do ndodhte kjo…

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka reaguar për protestën e dhunshme të njerëzve të Berishës  ndërsa shfaqet e përlotur nga gazi lotsjellës.   Grida Duma: Kjo është PD sot jo vetëm për gazin e…

Kryesore
VIDEO/Berisha del nga selia e PD, mezi flet nga gazi

VIDEO/Berisha del nga selia e PD, mezi flet nga gazi

Ish-kryeministri Sali Berisha është gjetur në vështirësi në deklaratën që ka dashur të japë para mediave nga jashtë selisë së Partisë Demokratike. Ndërkaq, pas ndërhyrjes së Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, protestuesit janë larguar me…

Kryesore
“Nesër në protestën e Berishës, vritet një deputet”/Reagon njeriu i Lulzim Bashës

“Nesër në protestën e Berishës, vritet një deputet”/Reagon njeriu i Lulzim Bashës

Sekretari për Organizimin Dixhital në Partinë Demokratike, Endri Hasa i është përgjigjur ish-deputetit socialist Spartak Braho i cili paralajmëroi vrasje. I ftuar në “Radari Informativ” në ABCNeës, Hasa tha se kjo teori e kalon edhe…

Kryesore
VIDEO/Sali Berisha paralajmëron protesta të fuqishme: Do kemi vetëm një qëllim

VIDEO/Sali Berisha paralajmëron protesta të fuqishme: Do kemi vetëm një qëllim

Në foltoren e sotme të mbledhur online me mbështetësit në SHBA ku atij nuk i lejohet të hyjë pas shpalljes non grata, Berisha deklaroi se këto protesta kanë për qëllim t’u hapin rrugën shqiptarëve për…

Kryesore
VIDEO/ Policia përplaset me banorët e Laprakës, tenton t’i shpërndajë me dhunë

VIDEO/ Policia përplaset me banorët e Laprakës, tenton t’i shpërndajë me dhunë

 Banorët e Laprakës kanë dalë të prostestojë sërish kundër projektit të Unazës së Madhe, i cili prek dhe shtëpitë e tyre.  Sot ata kanë bllokuar rrugën te ish-sheshi Shqiponja dhe me megafon në dorë kërkojnë…

Kryesore
VIDEO/Berisha: Edi Rama, mos luaj me çmimet dhe kafshatën e njerëzve, do përballesh me protesta të fuqishme

VIDEO/Berisha: Edi Rama, mos luaj me çmimet dhe kafshatën e njerëzve, do përballesh me protesta të fuqishme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protesta të fuqishme pas deklaratave të kryeministrit Rama për rritjen e çmimeve në vend. Nga foltorja e Elbasanit Berisha i ka bërë thirrje Ramës që të mos luajë me çmimet…

Kryesore
VIDEO/Basha: Kam protestuar që 17 vjeç që Shqipëria të hynte në BE

VIDEO/Basha: Kam protestuar që 17 vjeç që Shqipëria të hynte në BE

Pak para nisjes së samitit të Partive Popullore Evropiane, kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se qytetarët e Ballkanit Perëndimor janë gjithë sy e veshë sa herë që ka një tubim të udhëheqësve të BE-së pasi kanë…