Category: Kryesore

Agora Video
‘Ke thënë që s’do plakesh në politikë’/Rama s’e duron dot pyetjen, heq mikrofonin: Nuk ua them, është surprizë

‘Ke thënë që s’do plakesh në politikë’/Rama s’e duron dot pyetjen, heq mikrofonin: Nuk ua them, është surprizë

Gjatë një interviste që Rama ka zhvilluar me pedagogen Belina Budini në Universitetin Evropian të Tiranës, kryeministri nuk e ka pritur mirë kur është pyetur se kur do të jetë largimi i tij nga politika.…

Kryesore
“Rënia e komunizmit? Një skenar i përgatitur dhe i orkestruar nga Moska”

“Rënia e komunizmit? Një skenar i përgatitur dhe i orkestruar nga Moska”

Është dhjetor dhe ndoshta sot është dita më e ftohtë e dimrit që ka zbritur tashmë në Chikago. Megjithëse koha është me diell, temperatura e ulët diku në minus 25 e bën të vështirë ecjen…

Kronikë
A është Ardi Veliu, kryepolici që del në përgjimet e Ndragheta

A është Ardi Veliu, kryepolici që del në përgjimet e Ndragheta

Në përgjimet e Anti-mafias italiane, që po trondisin piramidën e shtetit shqiptar, përpos ministrave dhe kryebashkiakut del edhe një nga shefat e rëndësishëm të policisë.  Gjatë përgjimit të një bisede në datë 9 gusht të…

Kryesore
Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave, bien infektimet në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave, bien infektimet në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri vijon të marrë jetë njerëzish teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 9 viktima. Po përgjatë këtyre 24 orëve janë infektuar 538 persona duke shënuar sërish një rritje të të prekurve…

Kryesore
FOTO/ Zëvendëskryeministri i quajti “ekip i Yzberishtit”, tifozët e Tiranës nuk përmbahen karshi Braçes

FOTO/ Zëvendëskryeministri i quajti “ekip i Yzberishtit”, tifozët e Tiranës nuk përmbahen karshi Braçes

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, i cili njihet edhe si tifoz i Partizanit, ka debatuar së fundmi në distancë me tifozët e Tiranës. Këta të fundit ia kanë kthyer edhe në “këngë” në stadium. Megjithatë, reagimi i…

Kronikë
Lëvizte me armë zjarri pa leje pranë selisë së PS/Prokuroria e Tiranës kërkon 5 vite burg për Vladimir Gjutën

Lëvizte me armë zjarri pa leje pranë selisë së PS/Prokuroria e Tiranës kërkon 5 vite burg për Vladimir Gjutën

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 5 vite burg për Vladimir Gjutën. Kjo masë dënimi për të u kërkua në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për…

Kosova
Përplasja mes Vjosa Osmanit dhe kryetares së KQZ-së/ Flasin juristët: Ku gaboi presidentja

Përplasja mes Vjosa Osmanit dhe kryetares së KQZ-së/ Flasin juristët: Ku gaboi presidentja

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, mund ta shkarkojë kryesuesen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, përmes Ligjit për Zgjedhjet Parlamentare. Neni 61.5 ia jep të drejtën presidentit të shtetit ta shkarkojë kryesuesin…

Kryesore
Tabaku në Zall Herr/Banorët: Jetojmë si në Mesjetë

Tabaku në Zall Herr/Banorët: Jetojmë si në Mesjetë

Jorida Tabaku, ish-deputetja e Partisë Demokratike është takuar këtë të diel me banorë të Zall Herit. Në këtë takim banorët e kanë njoftuar Tabakun me shqetësimet e përditshme, me të cilat ata përballen. Një nga…

Kronikë
Merrnin ryshfete për ndërtime pa leje/Burg për 2 zyrtarët e Bashkisë Kamëz

Merrnin ryshfete për ndërtime pa leje/Burg për 2 zyrtarët e Bashkisë Kamëz

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit ka dhënë  masën e sigurisë “arrest në burg” për kryeinspektorin dhe inspektorin e Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz, Dritan Nikolli dhe Ermal Baci. Sipas prokurorisë,…

Kronikë
Durrës/Vritet me armë zjarri 32-vjeçari

Durrës/Vritet me armë zjarri 32-vjeçari

Një konflikt i çastit ka përfunduar me një viktimë në qytetin e Durrësit.  Ngjarja ka ndodhur në orën 17:20, në lagjen nr.16, ndërkohë që policia raporton se 32-vjeçari me inicialet J. B. është qëlluar me…