Erion Braçe publikon foton: Dëgjova sot Bashën dhe Berishën, ja çfarë vura re

sh/zv-kryeministri Erion Braçe ka komentuar zhvillimet e forta në Partinë Demokratike.

Braçe shprehet se as Berisha as Basha nuk shfaqën sot asnjë pendim për dhunën dhe asnjë ndjesë për shqiptarët.

Postimi i Braçes

KETA,

NUK DO BEHEN KURRE #NJEREZ!

KA NJE ARSYE:

DHUNA SI #ADN!

Nuk na i falen te dielen, fare!

I degjova edhe nje here-sot,

dy gjysmat e se njejtes gje;

ASNJE PENDIM PER #DHUNEN,

ASNJE NDJESE SHQIPTAREVE!

E vetmja keqardhje e perbashket;

PSE DHUNUAN NJERI TJETRIN DHE JO #PS, #QEVERINE!

Jane te shastisur se si ja bene kete njeri tjetrit-qajne neper tv per kete, analizojne, reflektojne, distancohen, por kurre nuk flasin per DHUNEN qe ne 31 vite e kane patur ADN qe i dallon, mbi kundershtarin, kundershtaret!

Keta jane, kurre nuk NDRYSHOJNE!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *